(Б-26) Автоматизована система обліку оплати проїзду в міському пасажирському транспорті : Основні скрипти розмови

Call-скрипт або скрипт дзвінка - це зрежисована, заздалегідь спрогнозована телефонна розмова з потенційним заявником, яка допомагає обробити основні заперечення, відповісти на актуальні запитання і, головне, надати якісну достовірну інформацію. Скрипт передбачає варіанти розвитку діалогу і містить готові мовні модулі, розроблені з урахуванням специфіки конкретного питання. Сам алгоритм будується так, щоб вивести розмову на задоволення потреб заявника. Основні скрипти розмови використовуються дослівно!

===== Привітання ===== “Доброго ранку/ добрий день/ добрий вечір, оператор ім’я” (обов’язково українською мовою)



від 6:00 до 12:00 говорять «доброго ранку»

від 12:00 до 18:00 говорять «добрий день»

від 18:00 до 24:00 говорять «добрий вечір»

від 0:00 до 6:00 говорять «доброї ночі»
===== Якщо після вітання виникає пауза ===== “Чим я можу Вам допомогти?”

 “Скажіть, будь ласка, як я можу до Вас звертатись?”…. “Дуже приємно”.
===== Якщо в трубці тиша… ===== “Говоріть, будь ласка, я вас слухаю….(тиша триває). Вибачте, Вас не чути, перетелефонуйте”.
===== При реєстрації звернення… ===== “Якщо Ви не проти, я зареєструю Ваше звернення”.
===== Якщо заявник надає згоду на реєстрацію… ===== “Для реєстрації звернення назвіть, будь ласка, ваше ПІП та контактний номер телефону”.
===== Уточнення номеру телефону… ===== «Назвіть, будь ласка, контактний номер телефону».

«Номер телефону, з якого Ви телефонуєте, можна використовувати для зворотного зв’язку?».

“Номер телефону, з якого Ви телефонуєте можна вказати як Ваш контактний?”
===== Якщо заявник не може сформулювати проблему… ===== “Давайте спробуємо разом розібратися в Вашій проблемі. Що саме Ви маєте на увазі? Чому Ви зробили такий висновок? Що конкретно трапилось?”

Задаються уточнюючі  запитання, доки не з’ясується, про що говорить заявник.



Ні в якому разі не використовувати фрази «Я не розумію, про що Ви говорите».
===== При режимі утримання «hold» ===== “Залишайтесь, будь ласка, на лінії, я уточню для Вас інформацію”.
===== Якщо заявник очікує більше 1 хв. ===== “Дякую, що залишались на лінії”, “Вибачте, що довелося очікувати”.
===== Після реєстрації звернення ===== “Ваше звернення зареєстровано за номером …”.
===== Прощання ===== “Дякую за дзвінок, всього найкращого”.
===== Якщо заявник вимагає назвати прізвище оператора… ===== “Згідно з методологією роботи, я маю право не називати прізвище. Для повної ідентифікації оператора достатньо його номера та імені”.
===== Як швидко вирішиться моя проблема? Коли я отримаю відповідь на своє звернення? Як швидко ви передасте його виконавцеві? =====“Щойно зверненню буде присвоєно реєстраційний номер, у режимі  онлайн, виконавець вже його бачить і може приступити до вирішення проблеми. А для отримання відповіді про виконану роботу, надається термін (згідно питання в класифікаторі)”.
===== Який термін розгляду звернення? ===== “Згідно з ст. 20 Закону «Про звернення громадян», звернення розглядаються і вирішуються у термін не більше одного місяця (30 днів) від дня їх надходження, а ті, що не потребують додаткового вивчення, — невідкладно, але не пізніше п’ятнадцяти днів від дня їх отримання”. 

Тому, залежно від питання, термін розгляду від 1 до 15 діб.
===== Якщо заявник використовує ненормативну лексику… ===== “Спілкуйтесь, будь ласка, коректно, в іншому випадку, я маю право припинити розмову”.

 (Якщо оператор 2 рази повторив, а заявник продовжує використовувати ненормативну лексику, оператор припиняє розмову).
===== Якщо звучить скарга на оператора… ===== “Зачекайте хвилину, я з’єднаю Вас із начальником зміни/відділу для вирішення питання».
===== Якщо оператор  не почув чи не зрозумів питання ===== «Вас цікавить (викладаєте проблему)…, чи правильно я Вас зрозумів (ла)?»
===== Відмова з об’єктивних причин… ===== «На жаль, на даний момент, відсутня інформація з цього питання. Чи зручно Вам буде отримати відповідь (завтра, через годину…)»

«На жаль, на даний момент, відсутня інформація з вашого питання. Перетелефонуйте (завтра, через годину…)»
===== Форма ввічливої відмови ===== * Дуже шкода, але, на жаль, це неможливо…
* На жаль, обставини не дозволяють…
* Я перепрошую, але факти такі, що…
* На сьогодні, на жаль, це неможливо…
* Дякую за приділену увагу….але, на жаль, з об’єктивних причин доведеться…
===== Тактовне переривання розмови, якщо оператор вже зрозумів суть проблеми, а заявник продовжує говорити.. ===== “Зачекайте хвилину! Я зрозумів (ла) суть Вашої проблеми, (скарги). Давайте підійдемо до вирішення питання так…(надається консультація чи реєструється звернення…)“

“Вибачте, що перебиваю….”.
===== Якщо звучать погрози життю та здоров’ю оператора ===== Віро Володимирівно, прошу Вас припинити висловлювати образи на мою адресу, адже відповідно до ст. 26. Закону України “Про звернення громадян”, подання громадянином звернення, яке містить наклеп і образи, тягне за собою відповідальність.

Якщо у вас є додаткова інформація, яку Ви хотіли зазначити стосовно вирішення Вашого проблемного питання, прошу повідомити. В іншому випадку я змушен (-ий, -а) припинити нашу розмову”.