Blog

Порядок денний засідання ГБК

11 вересня Громадська бюджетна комісія третього скликання проведе своє 14 засідання.

Засідання відбудеться о 16:00 11 вересня 2019 року за адресою: вул. Хрещатик, 36, кулуари (4 поверх).


Порядок денний:

1.  Розгляд звернення щодо зміни місця реалізації проекту №1201 "Облаштування антикишень - безпекових і антипаркувальних зон поруч з пішохідними переходами" ГБ-3;

2.  Розгляд звернення щодо зміни місця реалізації проекту №1207 «Cтворення зони відпочинку по вул. Петра Чаадаєва, 5» ГБ-3;

3.  Розгляд звернення щодо зміни місця реалізації проекту № 331 «Реконструкція баскетбольного майданчика за адресою: проспект Леся Курбаса, 16 у Святошинському районі» ГБ-3;

4.  Розгляд скарги щодо реалізування проекту №535 "Робототехнічна лабораторія "Aviation robotics" ГБ-3;

5.  Інше.


Відеотрансляція на каналі Київської міської ради  - http://bit.ly/kmrvideo

Протоколи засідань ГБК-3 у папці за посиланням: http://bit.ly/gbk3_proto

Моніторинг станом за серпень 2019 р.

Шановні команди проектів-переможців!

Про час та дату наради буде повідомлено додатково.


Посилання: https://gb.kyivcity.gov.ua/news/show/miska-robocha-grupa-iniciyuye-shchomisyachniy-monitoring-realizaciji-proektiv

Порядок денний засідання ГБК

16 серпня 2019 року о 15:30 за адресою: вул. Хрещатик, 36, 10-й поверх,  каб. 1017 відбудеться  засідання №13 Громадської бюджетної комісії третього скликання.

Згідно з порядком денним ГБК, будуть розглянуті такі питання:

1. Про склад учасників та їх уповноважених представників, які мають право голосу та про наявність кворуму.

2. Затвердження порядку денного:

2.1.  Розгляд скарг щодо  реалізування проектів № 438 "Безпечний Київ. Pycaнівка - перший крок. Ocтpiв 1000 вiдеокамер" ГБ1 та №450 "Русанівка - безпечний ocтpiв. Крок другий" ГБ2.

2.2. Розгляд суперечливих моментів щодо нагородження учасників громадського бюджету Подяками Київського міського голови.

2.3.  Інше.


Посилання: https://gb.kyivcity.gov.ua/news/show/zasidannya-gromadskoji-byudzhetnoji-komisiji-kiyeva-tretogo-sklikannya-13

 • Для замовлення перепусток представникам команд проектів,  просимо заповнити анкету: https://forms.gle/bY4D4uPmVZJgzYD29
 • Нагадуємо про необхідність мати при собі документ, що підтверджує особу!
 • Протоколи засідань ГБК-3 у папці за посиланням: http://bit.ly/gbk3_proto або у розділі Бази знань - Нормативно-правова база.

Люди ГБ: Сергій Лобойко

Сьогодні, переглянувши сайт ГБ, ми бачимо вже тисячі проголосованих та сотні реалізованих проектів, а також формування команд проектів. В цілому ГБ - це злагоджена система, над якою працює чимало людей з боку громадськості та влади, які хочуть змінити Київ на краще. Проте основоположники ініціативи часто залишаються в "закуліссі". Але якщо зазирнути в "закулісся" ГБ, ми знайдемо там людину, без якої цей механізм не запрацював би. Це - Сергій Лобойко, який волонтерить на цю ініціативу з часу її появи у 2016 році.

Голова провідного в Україні think tank, який став піонером чисельних інновацій у сфері е-демократії, Центру Розвитку Інновацій, модератор напрямку «Електронна Демократія» Kyiv Smart City, єдиний на громадських засадах учасник міської робочої групи з питань ГБ (МРГ) Сергій Лобойко. Завдяки Сергію Київ став лідером у розвитку ряду інструментів е-демократії. Зокрема - петицій та ГБ. Інноваційна модель бюджету участі - ГБ - відкрила нові можливості для розвитку місцевого самоврядування, соціального ліфту для небайдужих мешканців, їхніх ідей з розвитку міста, зростання експертності громадського сектору, долучення соціально-відповідального бізнесу, прозорості, доступності влади, розвитку довіри між цими стейкхолдерами, культури публічних консультацій. Завдяку задіяній від початку оригінальній методології публічних консультацій та вироблення політики (policy development) міста Київрада двічі ухвалювала Положення про ГБ, яке давало все більше повноважень громадськості та запроваджувало все більше інновацій е-демократії, які ще не були ніде до цього запроваджені без жодного голосу проти.

Сам Сергій сказав про себе: "До Громадського бюджету маю відношення більше як архітектор. Є ті, хто його використовують для просування проектів, для самореклами, а є ті, хто адмініструють процес, а перед цим всім - проектують. Про мене - я той, хто проектує. І я радий, що Україна входить в епоху "держави у смартфоні" не з білого листа. Також, що у неї вже є апробовані ноу-хау, яких немає навіть у світі. Зокрема ГБ став не просто конкурсом проектів, які обирають мешканці, а акселератором розвитку громади, через розвиток експертності небайдужих мешканців, об'єднання їх в сталі команди".

Сергій Лобойко - один з піонерів е-демократії в Україні, яка почала активно розвиватися після Майдану. І Україна почала активно зростати, у тому числі за міжнародними оцінками. Завдяки його активності, команди та партнерів ЦРІ було запроваджено петиції та легалізовано електронні звернення в Україні. Через декілька років урядом було визнано, що крім політики розвитку е-уряду, існує й е-демократія.

 • На прикладі ГБ Києва вперше в Україні впроваджено електронне голосування (для відбору проектів, учасників Громадської бюджетної комісії), створено механізм е-об'єднання активних громадян, відпрацьовано технології eID та е-кабінету громадянина як єдиного вікна доступу до е-сервісів. Це все відкриває нові можливості для переосмислення традиційної демократії та розвитку ефективного урядування на всіх рівнях. У тому числі для зворотного зв'язку між громадянами та їхніми обранцями, консультацій, референдумів, обрання/відкликання депутатів/мерів, керівників публічних установ/підприємств та ін. Ми живемо в 21 цифровому столітті, де навіть дитина вміє користуватися цифровими гаджетами.
 • На думку Сергія, "на шляху успіху Києва та України стоїть "совкова", патерналістська ментальність, низька взаємна довіра, схильність витрачати енергію на безрезультатну знеохочуючу інших актвістів критику. Але ГБ є тим механізмом, який перезавантажує та перенавчає всіх його учасників. Всі, хто приєднується до цієї потужної ініціативи, швидко змінюються і перетворюють міста, які розвивають ГБ (громадську модель бюджету участі з використанням технологій е-демократії) у потужні, комфортні smart city, в яких драйверами буде креативний клас. Найкращі команди цих людей стають "спів-архітекторами" та "ідеєнатхненниками" класного майбутнього. У Києві за 1,5 роки з'явилося понад 500 таких команд, які займаються проблемами від свого двору до загальноміської тематики. А незабаром до участі в ГБ Києва вперше зможуть взяти участь і незареєстровані, але працюючі у Києві громадяни.
 • Завдяки досягнутій довірі до результатів волевиявлення мешканців, відкритому вікну можливостей для новачків ГБ, можливості захистити свій проект на етапі реалізації, кількість бажаючих взяти участь постійно зростає, на відміну від багатьох інших міст України та світу.
 • Досягнення київського ГБ надихнули навіть національну владу на запровадження в Україні вперше Всеукраїнського ГБ, який за своїм масштабом може стати знаковим для всього світу. З приходом до влади політиків, які роблять ставку на "державу у смартфоні" ми сподіваємося, що інструменти е-демократії стануть ще більш активно модернізовувати нашу столицю, інші міста та Україну. І все це стало б неможливим, якби навколо цієї ідеї не вдалося об'єднати потужну команду з представників громадськості, команд проектів ГБ, медіа, ІТ та агентів змін всередині влади, які всі тепер є активістами10-тисячної фб-групи Громадський бюджет Києва: СПІЛЬНО.”

На сайті ГБ є непримітне посилання на історію ГБ та всіх героїв творення цієї історії успіху. Також на сайті є безліч проектів на різну тематику та контатки їхніх лідерів і команд. І тематика цих проектів з кожним роком стає все більш інноваційною.


Посилання: https://gb.kyivcity.gov.ua/news/show/e-serhiy

Команди ГБ готуються до отримання відзнак

Відзнаки Київського міського голови за вагомий особистий внесок у розвиток місцевого самоврядування, електронної демократії, визначні досягнення та діяльність у рамках реалізації “Громадського бюджету міста Києва” будуть вручені на Kyiv Smart City Forum 2019.

Планується відзначити подяками від київської влади 47 лідерів проектів-переможців двох і більше сезонів ГБ. Також передбачається нагородження вітальними листами ще 193 лідерів проектів-переможців ГБ-3.

Від кандидатів на подяку буде потрібно оформити характеристику особи. Шаблон характеристики – тут.  

Оригніал характеристики можна передати Ользі Бернасовській, копію надіслати на поштуgbk@kyivcity.gov.ua.

Всі, хто не встигне зробити характеристику для отримання подяки, отримають вітальні листи, для яких теж потрібна характеристика, але подана не в такі стислі терміни.


Посилання: https://gb.kyivcity.gov.ua/news/show/komandi-gb-vidznachat-na-kyiv-smart-city-forum-2019

 • Ті, у кого вже є подяка, але вони хочуть отримати Почесну грамоту, слід починати збирати всі необхідні документи для цього.
 • Ознайомитись зі змінами до рішення Київради "Про встановлення звання "Почесний громадянин міста Києва" та заохочувальних відзнак Київського міського голови" можна тут.  
 • Списки кандидатів в протоколі #12 ГБК: http://bit.ly/2Kfr8Z0

Порядок денний засідання ГБК

31 липня 2019 року о 16.30 за адресою: вул. Хрещатик, 36, 10-й поверх,  каб.1017 відбудеться  засідання №10 Громадської бюджетної комісії третього скликання.

Згідно з порядком денним ГБК, будуть розглянуті такі питання:

 1. Про склад учасників та їх уповноважених представників, які мають 
  право голосу та про наявність кворуму.
 2. Затвердження порядку денного:
  2.1.  Обговорення та затвердження кандидатур що активно задіяні в роботі  з ГБ заохочувальними відзнаками Київського міського голови.
  2.2.  Інше.

Посилання: https://gb.kyivcity.gov.ua/news/show/zasidannya-gromadskoji-byudzhetnoji-komisiji-kiyeva-tretogo-sklikannya-12

Для замовлення перепусток представникам команд проектів,  просимо заповнити анкету: https://forms.gle/bY4D4uPmVZJgzYD29

Нагадуємо про необхідність мати при собі документ, що підтверджує особу!

Протоколи засідань ГБК-3 у папці за посиланням: http://bit.ly/gbk3_proto

Зустріч з авторами ГБ-4 у Дніпровському районі

У Дніпровській районній адміністрації відбулася зустріч-знайомство з авторами проектів-переможців Громадського бюджету 2020 року.

 • Заступник голови Дніпровської райадміністрації Алла Загородня привітала авторів проектів з перемогою у ГБ.
 • На нараді відбулося знайомство авторів проектів з керівниками відділів, управлінь та структурних підрозділів адміністрації, безпосередньо відповідальних у 2020 році за реалізацію громадських проектів.
 • Авторів проектів ознайомили з етапами реалізації проектів та подальшою співпрацею з відповідальними структурними підрозділами адміністрації, а також акцентували увагу на вимогах до документального забезпечення.

Посилання: https://gb.kyivcity.gov.ua/news/show/u-dniprovskiy-rayadministraciji-vidbulasya-zustrich-z-avtorami-gb-4

За інформацією фінансового управління Дніпровської районної в м. Києві державної адміністрації

Реалізація проектів у Дніпровському районі

У Дніпровському районі реалізували ряд проектів ГБ.

Так, два проекти реалізовані на території Українського коледжу ім.В.О.Сухомлинського (вул. Митрополита Андрія Шептицького, 5-а).

 • Метою проекту № 224 «Рекреаційне подвір’я колежу Сухомлинського» стало створення рекреаційного комплексу на подвір’ї школи – місця для відпочинку (в тому числі й на перервах між уроками) на свіжому повітрі учнів коледжу та мешканців мікрорайону з можливістю організації командної роботи: проведення зборів та самопідготовки.
 • На подвір’ї навчального закладу були підготовлені бетонні поверхні під альтанки (50 кв м) та встановлено 4 дерев’яні альтанки. Також придбано комбінований тренажерний станок та висаджені зелені насадження.
 • Проект №255 «Спортивне подвір’я колежу Сухомлинського» мав на меті створити спортивно-рекреаційну локацію – зону активного відпочинку учнів молодшої та середньої школи на подвір’ї колежу з урахуванням її інклюзивності. Наразі було підготовлено основу під штучне покриття та укладено гумову плитку загальною площею 100 кв м, а також придбано та встановлено на території коледжу сучасний ігровий та гімнастичний комплекси.
 • Проект №546 “Чисте довкілля та зона відпочинку Воскресенки” мав на меті створення зон відпочинку для мешканців мікрорайону, де переважна більшість населення - особи поважного віку.

Посилання: https://gb.kyivcity.gov.ua/news/show/u-dniprovskomu-rayoni-realizuvali-ryad-proektiv-gb

Для покращення благоустрою мікрорайону було закуплено 34 лави зі спинками та 34 бетонні урни. Також зону біля лав було вирівняно та улаштовано ФЕМ-покриттям загальною площею 204 кв м.

В рамках реалізації проекту №882 «Lego та lego duplo для садочків мікрорайону ДВРЗ» придбано набори LEGO.

Проект передбачав забезпечення матеріально-технічної бази дитячих садочків №62 «Зернятко», 700, 701, 702, 703 та 455, що в мікрорайоні ДВРЗ Дніпровського району столиці, наборами конструктору LEGO.

В рамках реалізації проекту було придбано набори конструктивно-будівельної гри "LEGO" та "LEGO DUPLO". Авторами проекту-переможця №882 проведено навчання для педагогів.

Реалізація цього проекту допоможе розвитку в дітях вмінь виокремлювати частини будівлі, співвідносити за розміром, добирати матеріали та дотримуватись послідовності конструкцій.

Крім того, актова зала НВК №176 оснащена новим мультимедійним обладнанням завдяки реалізації проекту №298 «Оснащення актового залу школи - гімназії №176 мультимедійним та звуковим обладнанням». Метою проекту було виховання у школярів любові до української культури, виявленню творчих та обдарованих дітей, проведенню культурних та освітніх заходів.

Було придбано мультимедійне та звукове обладнання. Відтепер в актовій залі освітнього закладу є нова акустична система, комплект звукового обладнання, радіомікрофони, мельтимедійний проектор, проекційний екран та мікшер.

Також реалізовано проект №430 "Облаштування зон відпочинку для людей похилого віку". Проект передбачав створення комфортних зон відпочинку для людей похилого віку (пенсіонерів, дітей війни, ветеранів праці, осіб з інвалідністю та ін.), а саме встановлення якісних вуличних лавок із спинками. Наразі у рамках бюджету 73 200 грн. лави встановлено за адресами: вул. П.Запорожця 11, 11-Б.Реалізовано громадський проект «Україна – це ми!»

У Дніпровському районі реалізовано проект ГБ №104 «Україна – це  ми!».

Це дводенний культурно-мистецький проект Дитячо-юнацької хореографічної студії "Щасливе дитинство", який відбувся у рамках святкування 50-річчя Дніпровського району та був присвячений ювілею народного художнього колективу ансамблю народного танцю "Україна".

У фестивалі взяли участь близько 2 500 учасників - вихованців творчих колективів позашкільних закладів освіти Дніпровського району та міста.

Ансамбль народного танцю «Україна», з якого виросла Дитячо-юнацька хореографічна студія «Щасливе дитинство», було засновано в 1969 році народним артистом України Миколою Коломійцем.


Посилання: https://gb.kyivcity.gov.ua/news/show/v-dniprovskomu-rayoni-realizovano-proekt-ukrajina-ce-mi

 • Концертна діяльність колективу має на меті ознайомлення учнів з танцювальною спадщиною українського народу, популяризацію українського танцювального мистецтва, формування в учнях культури виконання та відповідальності за досягнутий результат.
 • За активну участь у справі відродження та примноження надбань національної культури та спадщини українського народу, високий рівень виконавської майстерності дитячо-юнацька хореографічна студія «Щасливе дитинство» та народний художній колектив ансамбль народного танцю «Україна» відзначена багатьма грамотами та дипломами різних установ.
 • Інформацію підготовлено відділом з питань інформаційної політики Дніпровської районної адміністрації

Публічні обговорення змін до положення про ГБ

Міська робоча група з питань Громадського бюджету (МРГ) спільно з Громадською бюджетною комісією (ГБК) провели спільні публічні обговорення за участі районних робочих груп (РРГ), розпорядників бюджетних коштів (РБК), команд проектів і громадськості.

Учасники розглянули напрацювання МРГ в проекті змін до Положення ГБ, який був зареєстрований в Київраді в грудні 2018 року: https://kmr.gov.ua/uk/content/rishennya-kyyivskoyi-miskoyi-rady-82 та пропозиції учасників фокус-групи й учасників анкетування.

В учасників не було заперечень щодо напрацьованих змін. Зокрема, щодо доцільності заборонити для учасників ГБК і МРГ брати участь у проектах і командах ГБ.

Також обговорили варіанти формулювань загальнодоступності/доступності та інноваційності громадських проектів, збалансування кількості проектів-переможців у всіх сферах життя столиці та недопущення домінування однієї категорії, доцільності розподілу бюджету ГБ чи кількості голосів у киян за напрямкам, районними та міськими та ін.

Учасники підтримали доцільність використання механізму ГБ для відбору проектів як від команд киян, так і від РБК. А також - доцільність синхронізації етапності ГБ з бюджетним регламентом і опрацювання проектів після завершення попереднього голосування та обмеження максимальної кількість проектів від однієї команди.

Піднімалися і проблеми якості експертизи, безбалансових територій, безпідставних відмов у наданні гарантійних листів. Згода була щодо перетворення гарантійного листа у лист-погодження та розгляду на рівні РРГ, МРГ, ГБК кейсів відмови.


Посилання: https://gb.kyivcity.gov.ua/news/show/vidbulisya-publichni-obgovorennya-zmin-do-polozhennya-pro-gb

 • Також обговорювали варіанти масштабування проектів у більшу сторону і доцільність розподілу ГБ на малі та великі проекти або інших змін у формулі рейтингу проектів.
 • МРГ опрацює результати обговорень і опублікує нову редакцію. Зараз ще всі Команди можуть подати свої пропозиції - див.анкету - https://forms.gle/pNGB52wK9HXvrvxu8
 • Також формується робоча група з ІТ - http://bit.ly/2O7idhE

Створюється робоча група з вдосконалення е-системи ГБ!

Міська робоча група  та Громадська бюджетна комісія запрошують незалежних експертів з ІТ, е-демократії, представників команд ГБ надати свої кандидатури для долучення до робочої групи з вдосконалення е-системи ГБ при Департаменті інформаційно-комунікаційних технологій (РГ ІТ).


Посилання: https://gb.kyivcity.gov.ua/news/show/mrg-i-gbk-zaproshuyut-do-robochoji-grupi-z-vdoskonalennya-e-sistemi-gb

(зеленая звезда) Кандидатів просимо заповнити анкету до 19 липня: https://forms.gle/QpCQ3HKTw5YzebmG9

(зеленая звезда) Участь в РГ ІТ після розгляду відповідей на анкету та підтвердження від організаторів.

У столиці обговорили шляхи покращення платформи ГБ

4 липня 2019 року в Kyiv Smart City Hub пройшло засідання робочої IT-групи Громадського бюджету.

Воно було організоване міською ініціативою Kyiv Smart City, аби виявити проблеми, що виникли під час роботи Громадського бюджету-2020, та знайти шляхи їх усунення. 

 В експертному обговоренні брали участь Юрій Назаров,  директор Департаменту інформаційно-комунікаційних технологій КМДАЯрослава Бойко, координатор ініціативи Kyiv Smart City, представники Міської робочої групи з питань ГБ (МРГ): Сергій Лобойко, радник першого заступника Голови КМДА, голова Центр Розвитку Інновацій - Center for Innovations Development, координатор напрямку «Електронна Демократія» KyivSmartCity,  Олександр Дудченко, заступник директора з впровадження та інформаційного супроводу ІТ-рішень КП ГіОЦ КМДА, екс-керівник служби 1551, Ольга Бернасовська,  управління першого заступника голови КМДА, Артем Стельмашов,  начальник відділу секретаріату КиївРади та Громадської бюджетної комісії (ГБК) Сергій ОлійникВіталій СеликВікторія Оломуцька, незалежні експерти відповідного напрямку та представники громадськості - лідери команд ГБ.

У ході засідання були виявлені такі проблеми Громадського бюджету-2020:

 • незадоволеність користувачів системою електронного голосування;
 • наявність помилок під час передачі даних від партнерів (Приват BankID, NBU BankID, електронний цифровий підпис);
 •  недосконалість мобільної версії платформи ГБ;
 • незручна навігація на сайті та інше.

Посилання: https://gb.kyivcity.gov.ua/news/show/elektronna-demokratiya-v-kiyevi-u-stolici-obgovorili-shlyahi-pokrashchennya-platformi-gb

Аби усунути ці недоліки, було прийнято рішення внести зміни до Положення щодо системи голосування, реалізувати механізм верифікації за допомогою мобільного додатку KyivSmartCity, Кабінету Киянина, які мають бути проінтегровані з реєстром територіальної громади. Завершити доопрацювання інтеграції з ДФС. Розглянути вірогідність подовження терміну голосування за наявності технічних проблем за спільним рішенням ГБК та МРГ. Реалізовувати норму Положення про завчасно тестування системи до початку етапу голосування. Крім того, учасники засідання дійшли висновку, що необхідно створити робочу групу ІТ-спеціалістів, які змогли б долучитися до вирішення проблем, які виникають під час перебігу ГБ, та оптимізувати роботу сайту.

Юрій Назаров наголосив на необхідності залучення жителів Києва до процесу розвитку Громадського бюджету: “Зручність сайту для користувачів є не менш важливим критерієм його роботи, ніж безпека та технологічність. У полі зору нашої уваги також забезпечення ідентифікації громадян, захист їхніх персональних даних і результатів голосування. Усе це робить Бюджет участі надійним та ефективним інструментом залучення громадськості до змін у місті. Ми обов’язково врахуємо почуті сьогодні думки для того, щоб наступного року інструменти електронної демократії стали для киян ще доступнішими”.

Ярослава Бойко навела статистику перебігу Громадського бюджету минулих років: “Бюджет участі — це ефективний інструмент прямої демократії, який дає можливість кожному жителю Києва пропонувати свої ідеї щодо покращення життя в місті й безпосередньо брати участь у процесі розподілу міського бюджету. І довіра до цього сервісу з кожним роком зростає. Якщо у 2016 році на розгляд було подано 467 проектів, то в цьому — 2119. З них переможцями стали 554 проекти на суму 160 млн гривень (0,3% від загального бюджету столиці)”.

Сергій Лобойко: “Довіра до Громадського бюджету постійно росте. Наступного року ми очікуємо від 500 тисяч до 1 мільйона нових користувачів. Саме тому вже зараз важливо проаналізувати роботу платформи, виявити всі недоліки та вжити заходів щодо їх усунення. Цього року нарікання користувачів стосувалися роботи сайту ГБ, інтеграції з об’єктами та адресатами, а також можливості вести електронний протокол засідання. Це те, над чим ми працюватимемо найближчим часом”.

Олександр Дудченко: “Якісний аудит, співпраця з ІТ-спеціалістами, а також зворотний зв’язок від користувачів — це ті інструменти, які допоможуть нам удосконалити роботу платформи Громадського бюджету і зробити процес голосування прозорим та зручним”.

Громадський бюджет — це інструмент електронної демократії, що дозволяє жителям Києва безпосередньо впливати на його розвиток. Завдяки йому можна самостійно подавати проекти й отримувати кошти з міського бюджету на його реалізацію чи голосувати за ідеї інших авторів. У Громадський бюджет-2020 було подано 2119 проектів, з яких перемогу отримали 554 на суму 160 млн гривень. Найактивніше цього року кияни голосували за зміни у сферах освіти (35% голосів), громадянського суспільства (16%), комунального господарства (10%), спорту (10%) та культури (7%).

МРГ направила РБК проекти, які набрали необхідний мінімум

Міська робоча група з питань громадського бюджету згідно зі статтею 13 Положення про Громадський бюджет міста Києва направила розпорядникам бюджетних коштів (РБК) для розгляду та прийняття рішення щодо доцільності реалізації, громадські проекти, які зібрали мінімально необхідну кількість голосів.

(отметить) Термін опрацювання - до 18 липня 2019 року.

Радимо звернутися до головних розпорядників бюджетних коштів з проханнями визначити ваші проекти, як доцільні до реалізації.


Посилання: https://gb.kyivcity.gov.ua/news/show/mrg-napravila-rozporyadnikam-koshtiv-proekti-yaki-nabrali-neobhidniy-minimum

Е-перелік - http://bit.ly/2Nz0dfw

Публічні обговорення Положення про ГБ

Міська робоча група з питань Громадського бюджету (МРГ) спільно з Громадською бюджетною комісією (ГБК) запрошують 9 липня з 17.00  до 21.00 на спільні публічні обговорення  за участі Районних робочих груп (РРГ), Розпорядників бюджетних коштів (РБК), Школи ГБ, Команд проектів і громадськості, в лекторій Київради (вул. Хрещатик, 36, 1-й поверх).

Розглянули напрацювання МРГ в проекті змін до Положення ГБ, який був зареєстрований в Київраді в грудні 2018 року: https://kmr.gov.ua/uk/content/rishennya-kyyivskoyi-miskoyi-rady-82 та пропозиції учасників фокус-групи й учасників анкетування. 


Посилання: https://gb.kyivcity.gov.ua/news/show/zaproshuyemo-9-lipnya-na-publichni-obgovorennya-polozhennya-pro-gb

У результаті обговорення в Школі ГБ:

 • всі ключові пропозиції МРГ були сприйняті позитивно, у т.ч. учасники від ГБК згодні, що для ГБК, як і для МРГ, має діяти заборона на конфлікт інтересів - участь у проектах, командах ГБ;
 • було знайдено варіанти рішень щодо обговорюваних в ГБ-спільноті питань:
 • як збільшити інноваційність проектів ГБ та зменшити ті, що відтворюють поточну операційну діяльність РБК,
 • як збалансувати кількість успішних проектів в усіх секторах життя міста, а не лише в освіті,
 • загальнодоступність,
 • гарантійні листи та безпідставні відмови у їх наданні,
 • безбалансові території,
 • проекти на основі державної власності,
 • “серійні” проекти та максимальна кількість проектів від 1 Команди на 1 ГБ,
 • визначення адрес проектів, у т.ч. для загально-районного масштабу,
 • масовість, зміст проектів на базі освітніх закладів та доцільність виділення цієї та інших тематик в окремі частини ГБ,
 • доцільність проектів на базі муніципальних закладів, зміст яких належить до звичайної операційної діяльності, як-то ремонти,
 • доцільність розподілу бюджету ГБ на малі та великі проекти,
 • доцільність розподілу бюджету ГБ по напрямкам,
 • обов'язковість резервного фонду в кошторисі проектів;
 • якість експертизи та ефективність співпраці Команд з РБК, експертами, РРГ,
 • доцільність змін у формулі визначення рейтингу проектів,
 • спірні питання з визначення переможців, у т.ч. на 1 адресу,
 • пріоритетні питання удосконалення е-системи ГБ. 

ГБК взяла на себе доопрацювати статті 6 та 8 - про ГБК та інформаційно-просвітницьку кампанію.

МРГ - підготувати тематичні зустрічі з РБК, з ІТ-командою ГБ та Бюджетною Комісією Київради.

Під час зустрічі з ІТ-командою ГБ в Хабі KyivSmartCity були виявлені такі проблеми:

 • незадоволеність користувачів системою електронного голосування;
 • наявність помилок під час передачі даних від партнерів (Приват BankID, NBU BankID, електронний цифровий підпис);
 • недосконалість мобільної версії платформи ГБ;
 • незручна навігація на сайті та ін.

Аби усунути ці недоліки, було рекомендовано внести зміни до Положення щодо системи голосування, реалізувати механізм верифікації за допомогою мобільного додатку KyivSmartCity, Кабінету Киянина, які мають бути проінтегровані з реєстром територіальної громади. Завершити доопрацювання інтеграції з ДФС. Розглянути вірогідність подовження терміну голосування за наявності технічних проблем за спільним рішенням ГБК та МРГ. Реалізовувати норму Положення про завчасно тестування системи до початку етапу голосування. Крім того, учасники засідання дійшли висновку, що необхідно створити робочу групу ІТ-спеціалістів, які змогли б долучитися до вирішення проблем, які виникають під час перебігу ГБ, та оптимізувати роботу сайту.

СПІЛЬНО зробимо ГБ Києва краще!

Люди ГБ: Ольга Бернасовська

Хочете провести вихідні в затишному, спокійному та таємничому парку? Тоді вам до Сирецького Гаю! Тут ялинки, тиси, туї, клени, липи, колекція декоративних рослин та чисте повітря. 

Беріть свою родину та мерщій сюди для отримання нових вражень! Особливо таємничо та романтично  ввечері, коли смеркає і починають працювати ліхтарі. Все навкруги стає неймовірно гарним. 

Такої краси домоглася Ольга Бернасовська, яка працює з Громадським бюджетом вже третій рік.

«Пішла шукати Сирецький дендропарк і заблукала в темряві. Тоді й вирішила - якщо в парку темно, то там повинні стояти ліхтарі! І подала проект з освітлення території», - ділиться авторка проекту.

Тепер кожен киянин ввечері може вийти з метро "Сирець" і переконатися на власні очі: дорогою в Сирецький дендропарк, в Сирецькому гаю, встановлено ліхтарі. Це приблизно 2 км ліхтарів з LED-освітленням. Завдяки Ользі та спільній праці з активістами, проект набрав достатню кількість голосів, щоб реалізувати цю ідею.\


Посилання: https://gb.kyivcity.gov.ua/news/show/bdzhilka-olya

Це був перший проект Ольги. Другий стосувався вже донорів крові. Існує така проблема, коли донори після кроводачі, а це 450мл крові, думають, що все нормально і біжать по своїх справах. Організм же не завжди адекватно реагує. Тож щоб заманити донорів відпочити, виділили окреме приміщення. Авторка проекту передбачила кімнату відпочинку для донорів, домоглася встановлення трьох автоматичних  масажних крісел, комп’ютерів, телевізорів, ящиків для зберігання речей, кондиціонеру. Тож здача крові стала комфортнішою! 

Зараз Ольга передала авторство проекту для донорів Владу Самойленку, через те, що увійшла до міської робочої групи з питань Громадського бюджету. 

(grey lightbulb) «Хто має цікаву ідею - подавайте проекти! Це нагода розповісти про свій проект. Коли ти віддаєшся, робиш добрі справи, то відбуваються дивовижні речі навколо», - запевняє Ольга. 

Тим паче лідери команд проектів-переможців та розпорядники бюджетних коштів КМДА спільно навчають киян успішній участі в ГБ зовсім безкоштовно. Тож будь-хто  може приєднатися до школи ГБ, де Оля є одним з координаторів, та відкривати нові можливості для покращення життя в місті.

Громадський бюджет - це не тільки проекти, а й можливість змінити життя та свідомість людей (wink)