Blog

Засідання МРГ

21 лютого відбудеться  засідання міської робочої групи з питань ГБ.

Початок о 12:00 за  адресою: вул. Хрещатик, 36, 4 поверх, сесійна зала.

У порядку денному:

 1. Затвердження форми оперативного щоквартального звіту.
 2. Затвердження форми повідомлення щодо участі в ГБ депутатів Київради, народних депутатів України, помічників-консультантів депутатів Київради та народних депутатів України, працівників громадських приймалень депутатів Київради та народних депутатів України.
 3. Затвердження опису логотипу Громадського бюджету Києва.
 4. Роз'яснення змін до Положення та вимог до кандидатів у ГБК.

Посилання: https://gb.kyivcity.gov.ua/news/show/21-lyutogo-vidbudetsya-zasidannya-miskoji-robochoji-grupi-z-pitan-gb

Засідання транслюватиметься на каналі Київської міської радиhttp://bit.ly/kmrvideo

Протоколи засідань МРГ тут.

Лекція Школи ГБ 22 лютого

Яким буде ГБ-5 для шкіл Києва?

Дізнаємося на наступній лекції Школи ГБ у суботу, 22 лютого, о 15.00.

Захід відбудеться у бібліотеці Київського палацу дітей та юнацтва (вулиця Івана Мазепи, 13).

Під час лекції поговоримо про:

 • зміни до Положення про ГБ;
 • бачення та рекомендації по загальнодоступності від ГБК;
 • кращі практики для шкільних проектів;
 • перспективи Шкільного ГБ.

Анкета реєстрації: https://forms.gle/T981pTqbw2u9grHF6

Інформація та розклад заходів за посиланням https://cid.center/gb-school/


Посилання: https://gb.kyivcity.gov.ua/news/show/yakim-bude-gb-5-dlya-shkil-kiyeva

Школа ГБ - постійно діюча освітня програма та  платформа створена за підтримки мерії та Громадської бюджетної комісії для об’єднання активних, доброчесних киян із усіх сторін  - громадськості, влади, бізнесу в команди, які спільно змінюють місто на краще.

З 17.02 до 11.03 триває подання проєктів на ГБ-5 і ми навчаємо майбутніх лідерів команд секретам подання проєктів. Далі практичні лекції будуть допомагати побудувати стратегію агітаційної кампанії, розповідати про проходження експертизи проєктами, залучння спонсорів, розбудову команди, SMM, створення відеороликів для просування, про контроль реалізації свого проєкту і багато всього цікавого.


Голосування для розподілу 170 млн грн розпочнеться 08.05.2020. 


Відвідайте Школу ГБ

Із 14 лютого у Києві у рамках проведення інформаційно-просвітницької кампанії стартував другий сезон Школи Громадського бюджету. Про це повідомив перший заступник голови КМДА Микола Поворозник.

«Школа ГБ є важливою складовою налагодження взаємодії влади з громадськістю та спільного навчання всіх зацікавлених у розвитку міста. Це волонтерський проєкт, де автори проєктів-переможців та розпорядники бюджетних коштів КМДА та РДА спільно навчають киян успішній участі у ГБ», – розповів Микола Поворозник.

За його словами, просвітницькі заходи планується проводити у будні у КМДА та у суботу на базі Школи ГБ у Київському палаці дітей та юнацтва. Слідкувати за заходами можна тут.


Посилання: https://gb.kyivcity.gov.ua/news/show/startuvav-drugiy-sezon-shkoli-gb

«Школа ГБ – місце, де діляться кращим досвідом та зменшують кількість помилок. Клуб друзів та місце здобуття необхідних знань, ідей, контактів, партнерів. Викладачі та випускники Школи відкривають нові можливості для розвитку талановитих дітей, спільнот Києва. Одна з цілей школи – це долучення до ГБ новачків. Тут вони навчаться подавати якісні проєкти, побудувати довірчі відносини і навчитися співпрацювати з владою, об’єднуватися в команди та долучати туди фахових експертів та інноваторів, підготувати їх до всіх етапів ГБ (подача, доопрацювання на етапі експертизи, публічні обговорення, агітація під час голосування, контроль реалізації проєктів). Одне із завдань Школи ГБ – максимальна підготувати команди та їхніх лідерів подати власні проєкти до участі у Громадському бюджеті»,

– розповів Микола Поворозник.

Він зазначив, що учасником Школи ГБ може стати кожен, хто хоче змінити місто на краще. Це – активна молодь, чинні або нові команди ГБ, лідери студентського самоврядування, небайдужі мешканці Києва, які хочуть отримувати досвід та знання, щоб змінювати місто на краще. Проєкт покликаний об’єднати понад 200 тисяч киян та більше 100 активних команд-переможців.

Подати свій проєкт можна до 11 березня

17 лютого стартує подача проєктів Громадського бюджету – 5. Цього року на впровадження проєктів ГБ-5 виділено 170 млн грн. Подати свій проєкт можна до 11 березня 2020 року на сайті: https://gb.kyivcity.gov.ua/. Про це повідомив перший заступник голови КМДА Микола Поворозник.


Посилання: https://gb.kyivcity.gov.ua/news/show/17-lyutogo-startuvala-podacha-proyektiv-gb-5

«Громадський бюджет стрімко розвивається, залучаючи до участі в змінах на краще сотні тисяч киян. Цього року ГБ стартує за правилами оновленого Положення, у якому закріплено еволюційні зміни в ГБ, вдосконалено механізми та встановлені запобіжники щодо комерціалізації ГБ та політизації Громадської бюджетної комісії. До роботи над вдосконаленням Положення залучали громадськість, представників команд ГБ, Громадської бюджетної комісії, Міської робочої групи, розпорядників бюджетних коштів, Школи ГБ та депутатів. Велася ця робота понад рік», – розповів Микола Поворозник.

За його словами, відповідно до Положення, для зменшення кількості «серійних проєктів» та підвищення якості співпраці Команд із розпорядниками бюджетних коштів (РБК) під час реалізації – один лідер Команди може подати не більше 5 проєктів ГБ.

«У ГБ-5 можна буде подавати проєкти у двох категоріях: великі та малі проєкти. Вартість малих проєктів – від 100 до 999 тисяч гривень, великих – від 1 до 3 мільйонів гривень. Зі 170 млн на реалізацію малих проєктів спрямовується 40% – 68 млн; на великі проєкти 60% – 102 млн. Відсоток обов’язкового резерву в кошторисі проєктів становить 20%. Рейтинг, за яким визначаються проекти-переможці, запроваджується для кожної з категорій. Тобто залежно від кошторису проєкту буде визначатися і кількість голосів для перемоги: чим дорожчий проєкт, тим більше потрібно буде набрати голосів. Ми прогнозуємо, що це призведе до збільшення кількості високовартісних проєктів-переможців», – підкреслив Микола Поворозник та нагадав, що в ГБ-4 малих проєктів-переможців з бюджетом до 0,5 млн грн було більше 85% від загальної кількості.

«Ми маємо чимало вдало реалізованих проєктів, які можуть стати прикладом роботи Громадського бюджету. Саме завдяки активній позиції киян у рамках реалізації проєктів у місті з’являються нові сквери, дитячі і спортивні майданчики, реалізовуються проєкти на базі шкіл, садочків та лікарень. Закликаю киян подавати нові проєкти, завдяки яким ми спільно зробимо наше місто, вулицю чи двір кращими», – зазначив Микола Поворозник.Конкурс до ГБК

17 лютого 2020 року стартує конкурс на формування складу Громадської бюджетної комісії (ГБК). Про це повідомив перший заступник голови КМДА Микола Поворозник.

«Члени ГБК здійснюють громадський контроль за реалізацією етапів Громадського бюджету (ГБ), за роботою електронної системи, дотриманням етики тощо. Окрім того, цей орган здійснює розгляд скарг сторін-учасниць на будь-якому з етапів ГБ, затверджує результати голосування. Це колегіальний орган, який складається з 21 громадського об’єднання та благодійної організації, обраних до складу комісії», – пояснив Микола Поворозник.

За його словами, під час проведення публічних обговорень у змінах до Положення пропонувалося перейти до формування ГБК із лідерів Команд проєктів в один тур.

«Така еволюційна норма запропонована для зростання експертності ГБК. Проте як компроміс з депутатським корпусом залишено членами ГБК громадські об’єднання, які на засіданнях представляють уповноважені особи з лідерів Команд (авторів) проєктів-переможців та проєктів, які набрали мінімально необхідну кількість голосів», – зазначив Микола Поворозник.


Посилання: https://gb.kyivcity.gov.ua/news/show/rozpochavsya-konkurs-na-formuvannya-skladu-gromadskoji-byudzhetnoji-komisiji

У рамках затвердження нового Положення досягнуто основні цілі для ГБК: деполітизація, демонополізація та уникнення конфлікту інтересів.

Для демонополізації ГБК організації в другому турі конкурсу обираються ранжуванням за допомогою алгоритму генератора випадкових чисел незалежного міжнародного інтернет-ресурсу.


Для деполітизації ГБК та політичної неупередженості при прийнятті рішень не допускаються до конкурсу ГБК:

 • організації, які мають у складі засновників та в керівних органах організації депутатів Київської міської ради, помічників-консультантів та працівників громадських приймалень депутатів Київської міської ради, народних депутатів України та помічників-консультантів народних депутатів України;
 • уповноважені представники організації у роботі ГБК – депутати Київської міської ради, помічники-консультанти та працівники громадських приймалень депутатів Київської міської ради, народні депутати України та помічники-консультанти народних депутатів України, особи, які є керівниками міських, районних організацій політичної партії та її первинних осередків.

Для уникнення конфлікту інтересів не допускаються до конкурсу ГБК:

 • учасники ГБК не можуть бути лідерами чи членами Команд проєктів, що подаються у відповідному році;
 • організації, які мають у складі засновників та в керівних органах представників місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування;
 • уповноважені представники організації у роботі ГБК – державні службовці, посадові особи місцевого самоврядування, керівники та заступники керівників комунальних підприємств, особи які займають посади патронатної служби, визначені Законом України «Про державну службу», крім осіб, які виконують свої обов’язки на громадських засадах.

Уповноваженим представником організації у роботі ГБК не може бути особа, яка:

 • має судимість за вчинення умисного злочину, якщо така судимість не погашена або не знята в установленому законом порядку;
 • згідно з рішенням суду позбавлена права займатися діяльністю, пов’язаною з виконанням функцій держави або посідати відповідні посади;
 • піддавалася адміністративному стягненню за корупційне або пов’язане з корупцією правопорушення – протягом трьох років із дня набрання відповідним рішенням суду законної сили.

Календарний план конкурсу ГБК

 • подача заявок 17.02.2020-02.03.2020 (15 дн.);
 • початок 1 туру (збір голосів) 03.2020-27.03.2020 (10 дн.);
 • початок 2 туру (рендом ) 10.04.2020;
 • дата визначення переможців 17.04.2020.

Під час першого туру за одного кандидата може проголосувати одна особа, мінімальна кількість голосів для першого туру – 50 голосів за 10 днів.

«Враховуючи дуже відповідальну роль ГБК, зміну формування з урахуванням вимог до уповноважених лідерів команд та досягнутий компроміс із депутатським корпусом, який передбачає складну процедуру проведення конкурсу, Міська робоча група з питань ГБ буде ініціювати зустріч із лідерами Команд, які бажають увійти до складу ГБК, щодо проведення роз’яснення вимог до кандидатів», – зазначив Микола Поворозник.

Розпочалася подача проектів ГБ-5

Сьогодні розпочинається подача ініціатив у рамках Громадського бюджету-2021. Процедура триватиме до 11 березня. Після обговорення, експертизи та доопрацювання ініціатив, голосування проходитиме з 8 травня до 7 червня. А вже наприкінці червня будуть визначені проекти-переможці.

«Громадський бюджет користується дедалі більшою популярністю. Щороку зростає як кількість поданих проектів, так і кількість киян, які голосують за ініціативи. До прикладу, під час першого ГБ було подано 497 ідей, з яких ми отримали 62 переможці. А під час ГБ-2020 кияни обрали 554 проекти для реалізації серед 1578. Порівнюючи з першим роком, кількість тих, хто долучився до голосування зросла майже в чотири рази: з понад 50 000 до майже 192 тисяч осіб. Переконаний, що цього року до Громадського бюджету долучиться ще більше громадян», - зазначив заступник міського голови – секретар Київради Володимир Прокопів. 

Громадський бюджет-5 передбачає розподіл ініціатив на «великі» - вартістю від 1 до 3 мільйонів гривень та «малі» на суму від 100 до 999 тисяч гривень. Загалом на реалізацію проектів передбачено 170 млн грн. 


Посилання: https://gb.kyivcity.gov.ua/news/show/podati-proekt-na-gb-2021-mozhna-do-11-bereznya

«Серед нововведень - лідер команди зможе подати не більше 5 ініціатив. Це має вирішити проблему, коли одна особа реєструє сотню проектів. А от підтримати, як і раніше, можна 5 кращих пропозицій. Для уникнення конфлікту інтересів, учасники громадської бюджетної комісії тепер  не зможуть бути лідерами чи членами команд проектів, що подаються у цьому році. Заборонено підкуп і політичну агітацію. Також не можна дискредитувати інших учасників Громадського бюджету», - розповів Володимир Прокопів.

Окрім того, удосконалено процедуру експертизи та допуску ініціатив до голосування. У разі потреби, відповідальні за експертизу мають спілкуватися з командою та разом допрацювати проект за 30 днів. 

Загалом, за чотири роки мерія виділила на ініціативи киян 510 млн грн. Уже реалізовано 503 проекти, ще 18 – на етапі виконання. Також мають статус “На реалізації” 13 проектів, які потребують рішення Київради про передачу майна.

Старт ГБ-5 : "секрети" Положення та успішної СПІЛЬНОї участі

Напередодні 17 лютого - старту ГБ-5, Школа Громадського бюджету  розпочинає  новий сезон навчання!

На зустрічі  в субботу в бібліотеці КПДЮ з 15.00 Команда Школи ГБМіської робочої групи та Громадської бюджетної комісії за сприяння Центру публічної комунікації та інформації розкриють “секрети” нового Положення про ГБ та успішної спільної участі в ГБ-5.  ФБ подія https://www.facebook.com/events/1320549871470171/

Інформація та розклад заходів за посиланням https://cid.center/gb-school/

Для бажаючих  долучитися до Школи ГБ - анкета реєстрації https://forms.gle/T981pTqbw2u9grHF6


Посилання: https://gb.kyivcity.gov.ua/news/show/shkola-gromadskogo-byudzhetu-rozpochinaye-robotu-v-2020-roci

Школа ГБ -  волонтерський проект лідерів команд ГБ за підтримки Мерії та Громадської бюджетної комісії, де автори проектів-переможців та розпорядники бюджетних коштів КМДА та РДА спільно навчають киян успішній участі в ГБ. 

Школа ГБ –  постійно діюча освітня програма та  платформа для об’єднання активних, доброчесних киян із усіх сторін  - громадськості, влади, бізнесу в команди, які спільно змінюють місто на краще. 

Школа ГБ - місце, де діляться кращим досвідом та зменшують кількість помилок. Клуб друзів та місце здобуття необхідних знань, ідей, контактів, партнерів. Викладачі та випускники Школи відкривають нові можливості для розвитку талановитих дітей-родин, спільнот Києва.


Створення Школи ГБ була підтримана Міською робочою групою з питань громадського бюджету, Громадською бюджетною комісією. Заходи Школи ГБ проводяться за підтримки Центру публічних комунікацій.  Допомогою організації Школи ГБ займається  провідний аналітичний центр у сфері е-демократії - “Центр розвитку інновацій”, який очолює і учасник Міської робочої групи з питань ГБ, радник першого заступника КМДА Лобойко Сергій.

Одна з цілей - це долучення  до ГБ новачків.  Навчити їх подавати якісні проекти, побудувати довірчі відносини і навчитися співпрацювати з владою, об'єднуватися в команди та долучати туди фахових експертів та інноваторів, підготувати їх до всіх етапів ГБ (подача, експертиза, публічні обговорення, агітація під час голосування, контроль реалізації проектів).

Одне із завдань школи – максимальна підготовка команд та їхніх лідерів подати власні проекти до участі у Громадському бюджеті.

Учасниками школи може стати кожен охочий змінити місто на краще. Це: активна молодь, чинні або нові команди ГБ, лідери студентського самоврядування, небайдужі мешканці Києва, які хочуть отримувати досвід та знання, щоб змінювати місто на краще. Проект покликаний об’єднати понад 200 тисяч киян та більше 100 активних команд переможців.

Рішення ГБК-3 від 11.02.2020

11.02.2020  ГБК-3 на засіданні №20 прийнято рішення в зв’язку з  порушенням пп.3,4 п.1 ст.4 “Етика в ГБ” внести до списку недоброчесних  Тихонова Олексія Євгеновича,  Савичева Артема Леонідовича,  Гуріна Микола Володимировича, Басовського Володимира Олександровича та застосувати до них заходи впливу відповідно до п.8 ст. 4, а саме: “У разі внесення учасника ГБ до списку недоброчесних він позбавляється права протягом одного року, з дня внесення до відповідного списку, брати участь у ГБ”.

Інформаційне повідомлення


Посилання: https://gb.kyivcity.gov.ua/news/show/zanesennya-uchasnikiv-gb-do-spisku-nedobrochesnih

Відповідно до п.8 ст.4 у разі внесення учасника ГБ до списку недоброчесних він позбавляється права протягом одного року, з дня внесення до відповідного списку, брати учать у ГБ. Такі учасники впродовж наступного робочого дня з дня отримання повідомлення щодо їх внесення до списку недоброчесних можуть звернутися з апеляційною скаргою до ГБК та МРГ, яка має бути розглянута впродовж 3 робочих днів з дня отримання апеляційної скарги на засіданні ГБК за участі МРГ. 


Протокол ГБК-3 №20 від 11.02.2020 

Засідання районної робочої групи з питань ГБ

На якій стадії виконання знаходяться громадські проекти, що реалізовуються у 2020-му році у Деснянському районі в рамках Громадського бюджету, обговорили під час засідання робочої групи з питань громадського бюджету.

Засідання провела голова робочої групи ‒ заступник голови Деснянської райдержадміністрації Ірина Алєксєєнко.

Цього року на виконанні в Деснянському районі знаходиться 53 громадські проєкти-переможці на суму 16 млн 44,2 тис. грн, а минулого року було реалізовано 21 проєкт. Під час реалізації проєктів виникали певні труднощі, що недопустимо повторювати цьогоріч. Тож проєкти ГБ-2020 мають реалізовуватися виконавцями в тісній співпраці та враховуючи бажання автора.

Тож по галузі «Освіти» відповідальним за реалізацію проєктів визначено управління освіти району. Роботу по реалізації всіх 26 громадських проєктів розпочато. Відбулися зустрічі з авторами, погоджена технічна документація. Проводиться робота по затвердженню календарних планів та підготовка необхідної документації для проведення публічних закупівель.


Посилання: https://gb.kyivcity.gov.ua/news/show/cogo-roku-u-desnyanskomu-rayoni-vikonayut-53-gromadski-proyekti

По галузі «Молодіжна політика» відповідальним за реалізацію проєктів визначено районне управління культури. Спільно з автором всіх 6 проєктів Тетяною Єлісєєвою узгоджені календарні плани реалізації. Станом на 6 лютого оголошені процедури публічних закупівель.

По галузі «Житлово-комунальне господарство» відповідальним за реалізацію проєктів визначено районне управління житлово-комунального господарства. Проводяться зустрічі з авторами проєктів та розпочато роботу по затвердженню календарних планів.

За результатами наради напрацьовано ряд доручень – здійснювати належний контроль на всіх етапах реалізації проектів; забезпечити тісну співпрацю з авторами проєктів-переможців та щомісячно надавати інформацію щодо стану реалізації громадських проєктів.

Участь у нараді також взяли керівник апарату Ольга Машковська, начальники фінансового управління Валентина Вавричина  та відділу з питань внутрішньої політики, зв’язків з громадськістю та ЗМІ Ірина Тадля, директор науково-методичного центру управління освіти Таміла Федина, автори та представники авторів 53 громадських проєктів-переможців.

Засідання ГБК

 • 11 лютого 2020 року відбудеться 20-те засідання  Громадської бюджетної комісії третього скликання.
 • Засідання відбудеться о 16.00 за адресою: вул. Хрещатик, 36, 5 поверх, кабінет 512.

Посилання: https://gb.kyivcity.gov.ua/news/show/11-lyutogo-vidbudetsya-20-te-zasidannya-gbk

ПОРЯДОК ДЕННИЙ

1. Про склад учасників та їх уповноважених представників, які мають право голосу та про наявність кворуму.

2.1. Розгляд звернення щодо зміни місця реалізації проєкту №1098 “Ю.Кондратюка,1 облаштування міні-футбольного поля для дітей” ГБ-4;

2.2. Розгляд скарги Носенка І. (ГО “Нивки Разом”).

2.3. Розгляд скарги Басовського В. (ГО “Клуб громадського бюджету”) та Радзівіл С (ГО “Нова-Надія 2012”).

2.4. Інше.


Засідання транслюватиметься на каналі Київської міської радиhttp://bit.ly/kmrvideo

Протоколи засідань ГБК-3 доступні у папці за посиланнямhttps://bit.ly/2MrWo8Z

170 млн грн на ГБ-5

На Громадський бюджет-5 виділено рекордні 170 млн грн.

Про це повідомив перший заступник голови КМДА Микола Поворозник.

«Уже п’ять років у Києві стрімко розвивається Громадський бюджет, залучаючи сотні тисяч киян до участі в змінах нашого міста на краще. Стрімкий розвиток ГБ та необхідність вдосконалення механізмів потребували змін до його Положення. Тому з жовтня 2018 року спільно з Громадською бюджетною комісією ми розпочали роботу зі збору пропозицій від громадськості, команд проектів, розпорядників бюджетних коштів, експертів, та їх опрацювання. Спільно зі Школою ГБ було проведено десятки публічних обговорень, в останні місяці підготовки проекту рішення проведено сотні годин консультацій. У результаті спільних напрацювань Громадської бюджетної комісії (ГБК) з Міською робочою групою питань ГБ та пошуку компромісу з депутатами Київської міської ради внесено зміни до Положення», – зазначив Микола Поворозник.

За його словами, документом зафіксовано нове визначення для ГБ, як механізму розвитку місцевої демократії шляхом розвитку взаємодії влади з громадськістю, загальнодоступність та безкоштовність проектів ГБ.


Посилання: https://gb.kyivcity.gov.ua/news/show/na-gb-5-vidileno-rekordni-170-mln-grn

«Проєкти можна буде подавати цілорічно, окрім активної фази експертиз та голосування, що зручно для команд та призведе до зменшення навантаження для розпорядників бюджетних коштів. Для зменшення «серійних проєктів» та підвищення якості спільної з розпорядниками бюджетних коштів (РБК) реалізації – один лідер команди може подати не більше 5 проєктів ГБ. З 2021 року для залучення киян до розвитку різних сфер життя міста запроваджується правило голосування: одна особа має 10 голосів та може проголосувати за один проєкт в кожній з 10 тематик: дороги, транспорт; екологія; ЖКГ (комунальне господарство, енергоефективність); здоров’я; інформаційні технології; культура, туризм; молодь, спорт; освіта, громадянське суспільство; соціальний захист, інклюзія; експериментальні (інноваційні, міжтематичні)», – розповів Микола Поворозник.

У ГБ-5 вирішено повернутися до розділення проектів на малі та великі: вартість малих проектів – від 100 до 999 тисяч гривень, великих – від 1 до 3 мільйонів гривень.

«Для підвищення якості проведення експертизи проектів, що буде сприяти 100% реалізації проектів та тісної взаємодії розпорядників бюджетних коштів з командами, удосконалено процедуру проведення експертиз та допусків проектів до голосування. Оновлено механізм конкурсу ГБК та критерії допуску кандидатів до конкурсу, який унеможливлює політизацію, конфлікт інтересів та монополізацію в ГБК. Членами ГБК стануть лідери команд успішних проєктів, що забезпечить експертність комісії. Для уникнення конфлікту інтересів учасники громадської бюджетної комісії тепер не зможуть бути лідерами чи членами команд проектів, що подаються у цьому році», – підкреслив Микола Поворозник.


Відповідно до Положення встановлено такий календарний план ГБ-5:

 • старт подання проектів: 17.02 – 11.03.2020;
 • публікація проєктів: 17.02 – 16.03.2020;
 • формування Громадської бюджетної комісії: 17.02 – 17.04.2020;
 • публічне обговорення, експертиза, доопрацювання проєктів, оскарження експертних висновків: 16.03 – 30.04.2020;
 • голосування за проєкти: 08.05 – 07.06.2020;
 • визначення проєктів-переможців та опрацювання проєктів, які не стали переможцями: 08.06 –06.2020;
 • планування та затвердження заходів інформаційно-просвітницької кампанії: 25.06 –09.2020.

За 4 роки мерія виділила на ГБ 510 млн грн

На Громадський бюджет-2021 Київ виділить 170 млн грн, подавати проекти можна з 17 лютого.

Сьогодні на пленарному засіданні Київської міської ради депутати внесли зміни до Положення про Громадський бюджет міста Києва. Таким чином Київрада затвердила параметри ГБ на 2021 рік. 

Подання проектів стартує 17 лютого і триватиме до 11 березня. Після обговорення, експертизи та доопрацювання ініціатив, голосування проходитиме з 8 травня до 7 червня.  А вже наприкінці червня будуть визначені проекти-переможці. Одна людина, як і раніше, зможе проголосувати за 5 кращих пропозицій. 

«Ключові зміни в ГБ-5: тепер лідеру Команди можна буде подавати не більше 5 проектів. Це вирішує проблему «серійних» ініціатив, коли один автор подає більше ста проектів. Збільшуємо кількість великобюджетних ідей-переможців, запроваджуючи категорії «великі» та «малі». Якщо кошторис ГБ-2021 становить 170 мільйонів гривень, то 40% суми має йти саме на «великі» проекти. Вартість таких ініціатив – від 1 до 3 мільйонів гривень. «Малих» проектів – від 100 до 999 тисяч гривень», –  зазначив співавтор рішення, депутат Київради Андрій Странніков.


Посилання: https://gb.kyivcity.gov.ua/news/show/podavati-proekti-na-gb-5-mozhna-z-17-lyutogo

Разом з тим міські обранці удосконалили процедуру експертизи та допуску ініціатив до голосування. У разі потреби, відповідальні за експертизу мають спілкуватися з командою та разом допрацювати проект за 30 днів. 

Для уникнення конфлікту інтересів учасники громадської бюджетної комісії тепер  не зможуть бути лідерами чи членами команд проектів, що подаються у цьому році. Заборонено підкуп і політичну агітацію. Також не можна дискредитувати інших учасників Громадського бюджету.

«Фактично автором цього проекту рішення є сама громадськість. Ще  з 2018 року розпочалася активна робота по збору пропозицій та проведення  публічних обговорень щодо вдосконалення ГБ. Тож під час напрацювання документу було максимально враховано практичні побажання киян, яким небайдужа доля свого міста», – додав депутат.

Загалом, за чотири роки мерія виділила на ініціативи киян 510 млн грн. Більше 1700 команд киян подали на ГБ більше 4500 проєктів на суму більше 3 мільярдів гривень. Влада спільно з командами успішно реалізували 503 проєкти, а також продовжує реалізовувати 18 проєктів минулих років, з реалізацією яких склалися труднощі. Частина з цих проєктів перебувають на завершальній стадії. Також мають статус “На реалізації” 13 проєктів, які потребують рішення Київради про передачу майна.

Підтримали нові параметри ГБ 80 депутатів Київради.

Зміни до Положення про ГБ


Постійна комісія Київської міської ради з питань бюджету та соціально-економічного розвитку підтримала проект рішення щодо внесення змін до Положення про Громадський бюджет-2021. У мерії кажуть, ГБ у столиці набуває все більшої популярності та масштабності. Вже більше року міська влада відкрито працює над удосконаленням положення та параметрів проекту. 

«Ми запланували на Громадський бюджет 2021 року 170 мільйонів гривень. Це найбільша сума за все існування проекту! А починали ми з лише 50 мільйонів гривень у 2017 році», – підкреслив голова комісії Андрій Странніков.

За його словами, ми знову повертаємося до розділення проектів на малі та великі. «Вартість малих ініціатив – від 100 до 999 тисяч гривень. Великих – від 1 до 3 мільйонів гривень. Рейтингування ж буде окремо для великих і малих проектів», –  додав депутат. 

Проекти ГБ відтепер мають бути загальнодоступними та безкоштовними. Лідер команди зможе подати не більше 5 ініціатив. Одна людина, як і раніше, зможе проголосувати за 5 кращих пропозицій. Однак вже за рік пропонується обирати уже 10 проектів різних галузей. У мерії переконані, це дозволить гармонійно розвивати місто. 

Також удосконалено процедуру експертизи та допуску проектів до голосування. Відповідальні за експертизу мають спілкуватися з командою та разом допрацювати проект за 30 днів. 

Для уникнення конфлікту інтересів учасники громадської бюджетної комісії тепер  не зможуть бути лідерами чи членами команд проектів, що подаються у цьому році. Заборонено підкуп і політичну агітацію. Також не можна дискредитувати інших учасників Громадського бюджету.

Проект рішення мають винести на найближче пленарне засідання КМР.

У Дніпровському районі реалізовано черговий проект ГБ

Завдяки реалізації проекту "Громадського бюджету 3" в школі №258 оновлено бібліотечний простір.

У Дніпровському районі реалізовано черговий проект Громадського бюджету - 3 "Новій школі - нова бібліотека".


Посилання: https://gb.kyivcity.gov.ua/news/show/zavdyaki-gb-v-shkoli-258-onovleno-bibliotechniy-prostir

В рамках реалізації цього проекту в середній загальноосвітній школі №258 (вул. Міста Шалетт, 1А) проведено капітальний ремонт приміщення бібліотеки: замінено вікна на нові металопластикові, встановлено нове LED-освітлення, замінено покриття підлоги та ін. Також придбано бібліотечне обладнання (меблі, стелажі) та поповнено бібліотечний фонд новими книгами.


Засідання ГБК

23 січня 2020 року відбудеться 19-те засідання  Громадської бюджетної комісії третього скликання.

Засідання відбудеться о 16.00 за адресою: вул. Хрещатик, 36, 10 поверх, кабінет 1017.


Посилання: https://gb.kyivcity.gov.ua/news/show/23-sichnya-vidbudetsya-19-te-zasidannya-gbk

ПОРЯДОК ДЕННИЙ

1. Про склад учасників та їх уповноважених представників, які мають право голосу та про наявність кворуму.

2.1. Щодо розгляду проекту плану заходів з проведення інформаційно-просвітницької кампанії ГБ та його погодження (згідно з п. 8 ч. 11 статті 6 Положення про ГБ).

2.2. Інше.


Засідання транслюватиметься на каналі Київської міської ради - http://bit.ly/kmrvideo

Протоколи засідань ГБК-3 доступні у розділі Протоколи МРГ і ГБК