Зміст

Wiki Громадський бюджет Києва : Налаштування параметрів сесії

Зміст:



1. Налаштування параметрів сесії

Почніть роботу з налаштувань параметрів сесії. Для цього виберіть в меню інтерфейсу Модератора пункт «Сесії» - «Поточна сесія».


1.1. Заповнення загальних параметрів

Рисунок 3. Сторінка заповнення параметрів сесії У формі заповнення сесії введіть значення:

Параметри Опис
Назва Вкажіть текстом. Наприклад, “Бюджет участі 2017 рік”.
Опис сесії Коротко опишіть, вкотре у Вашому місті проводиться Громадський бюджет, як довго триватимуть головні етапи, коли відбудеться реалізація.
Дата початку  сесії Вибір дати початку сесії за допомогою календаря. З цього дня починається прийом проєктів.
Дати закінчення по кожному етапу сесіїВибір дат проведення кожного етапу сесії за допомогою календаря: збір проєктів, відбір проєктів, голосування за проєкти, підведення підсумків, реалізація проєктів. Дати публікуються на Сайті. І в цей день автоматично змінюється статус проєктів, починається голосування тощо.

Часом початку дії етапу вважається 00:00.

Позначка коло назви кожного етапу означає можливість включити чи виключити цей етап з поточної сесії.
Категорії Оберіть всі категорії, які будуть представлені в цій сесії.

Додати нові категорії, вказати їм потрібну емблему, колір можна в розділі Довідники – Категорії – Додати категорію.

—-

1.2. Встановлення обмежень

В рамках однієї сесії можна обрати один з варіантів розподілу бюджету: загальний, за типами, за категоріями чи за районами. Аналогічний вибір необхідно буде зробити при визначенні кількості проєктів та голосів, які може подавати користувач.

Обмеження за бюджетом. Загальні
Розмір бюджету, грн. Скільки грошей (грн.) виділено на всі проєкти Громадського бюджету в рамках даної сесії. Вкажіть ціле число.
Мінімальний бюджет проєкту, грн. Введіть мінімальний розмір бюджету 1 проєкту (грн.)  в залежності від загального бюджету сесії.  Вкажіть ціле число.
Максимальний бюджет проєкту, грн.Введіть максимальний розмір бюджету 1 проєкту (грн.) в залежності від загального бюджету сесії.  Вкажіть ціле число.
Кількість підписів Кількість підписів, які має зібрати проєкт для того, щоб він потрапив в Систему і його розглянув Модератор. Введіть ціле число: 10, 15, 20 або інше. Ця ж кількість голосів буде використана в разі електронного збору підписів.
Обмеження за бюджетом. Тип
Тип проєкту Ви можете вибрати опцію розподілу загального бюджету на різні типи проєктів за своїм розміром (бюджетом проєкту).

Наприклад, малі та великі проєкти. Назви та кількість таких типів ви можете зазначити відразу в сесії за допомогою кнопки «Додати тип».
Параметри для кожного типуРозмір бюджету показує скільки грошей (грн.) виділено на проєкти Громадського бюджету саме цього типу. Наприклад, 1 млн. на «великі» проєкти і 500 тис. на «малі» проєкти.

Окремо зазначаєте для кожного типу мінімальний і максимальний бюджет проєкту.

Максимальний бюджет проєкту має бути різним для кожного типу – це основна характеристика типу.

При розподілі бюджету на типи передбачена можливість задавати мінімум підписів для кожного типу проєкту. Це передбачено для того, що більший проєкт за бюджетом переважно має знайти більше бенефіціарів. Якщо мінімум підписів підтримки для всіх однаковий – в кожному полі зазначайте одне число.


Рисунок 4. Блок «Обмеження за бюджетом» в налаштуваннях сесії

Обмеження за бюджетом. Район
Район проєкту Ви можете вибрати опцію розподілу загального бюджету на різні райони міста. При цьому є можливість розподіляти загальний бюджет лише між обраними районами.

Попередньо додайте всі райони міста в розділі Довідники – Райони – Додати район.

Для додавання району натисніть кнопку «Додати район» в даному блоці сесії.
Параметри для кожного району Скільки грошей (грн.) виділено на окремий район міста в рамках даної сесії.

Кожному району можна встановити ліміт на об’єм бюджету кожного району, а також мінімальний та максимальний бюджет проєкту (грн.)

Якщо кількість підписів підтримки для кожного району різна, зазначте мінімальне число в параметрах кожного району.
Обмеження за бюджетом. Категорія
Категорія проєкту Різні сфери і тематики проєктів, напрямки, які може вибрати користувач під час подачі проєкту. Вони потрібні голосуючим для пошуку цікавих їм напрямків. Розподіл за категоріями означає, яка частина бюджету участі буде віддана на проєкти кожної категорії, наприклад, освіта, спорт, культура. При цьому кількість таких категорій, їх назви, емблеми обирає Модератор, заповнюючи довідник Довідники-Категорії – Додати Категорію.
Параметри для кожного району Загальний бюджет показує скільки грошей (грн.) виділено на окрему категорію в рамках даної сесії.

В кожній категорії можна встановити максимальний та мінімальний розміри проєкту.

Якщо кількість підписів підтримки для кожної категорії різна, зазначте мінімальне число в параметрах кожної категорії. Якщо однакова – зазначте в кожній категорії однакове число.
Обмеження за кількістю проєктів, що додаються одним автором
Загальні Вказуєте максимальну кількість проєктів, яку може подати кожен автор.
Район Якщо потрібно обмежити в кількості поданих проєктів жителів якогось району, натискаєте «Додати район». Для обмеження жителів кожного району потрібно додати всі райони і всім виставити однаковий (за необхідності різний) ліміт поданих проєктів.
Категорія Для того, щоб обмежити автора в можливості подати певну кількість проєктів за одну категорію, обираєте категорію кнопкою «Додати категорію» і встановлюєте ліміт. Обмеження можливо встановити для жодної, однієї, кількох і всіх категорій.
Голосування
Загальні Вказуєте максимальну кількість голосів, яку може віддати голосуючий всього, якщо немає поділу на типи/райони/категорії.
Тип За умови, якщо Громадський бюджет поділено на типи проєктів, є можливість вказувати ліміт голосів для однієї особи за проєкти кожного типу.
Район Встановлення ліміту голосів для жителя конкретного району. Ви можете обмежити в кількості голосів жителів жодного, одного, кількох чи всіх районів.
Категорія Ви можете обмежити кількість голосів, що людина може віддати за проєкти в одній категорії (спорт, культура тощо). При цьому можна обмежити кількість голосів в жодній, одній, кількох чи у всіх категоріях.
Методи реєстрації/авторизації авторів
Способи реєстрації/авторизації Через E-mail.

Через BankID ПриватБанк (для клієнтів ПриватБанку, А-банку, Concord Bank, Банк Південний та власників ЕЦП).

Через BankID НБУ (для клієнтів Ощадбанку, UniCredit Bank).

Якщо Ви поставите дві чи три позначки, авторизація авторів і голосуючих буде можлива будь-якими двома чи трьома способами на їх вибір.

В разі використання BankID Система передає наступні дані: ідентифікаційний номер, номер телефону, e-mail адреса, дата народження, адреса народження, фактична адреса, прізвище ім’я по-батькові та стать.
Обов’язкове поле «Район» Автор повинен буде вказати район, де буде реалізований проєкт. Для підтвердження поставте позначку. Автор обирає район з запропонованих вами у довіднику “Райони”
Дозволити реєстрацію проєктів ініціативним групам та організаціям Ви можете дозволити подавати проєкти організаціям, поставивши або не поставивши позначку. У випадку, якщо Ви дозволили реєстрацію проєктів організаціям, то при реєстрації користувач має вказати назву організації та ЄДРПОУ (окрім ініціативних груп).
Паперова подача проєктів Передбачає можливість для автора подавати проєкти у паперовій формі. Ви можете передбачити таку можливість поставивши або не поставивши позначку. Якщо ви не передбачаєте паперову подачу проєктів, то у вас не буде можливості додавати проєкти через адміністративну панель.
Мінімальний вік автора Введіть число повних років, що виповнилися авторові. Значення за замовчуванням - 16. Число має бути цілим.
Максимальний строк реалізації Введіть максимальну тривалість проєкту (місяців) залежно від того, які строки реалізації передбачено Положенням або іншим нормативним докумнтом. Ціле число.
Дозволити для нерезидентів Передбачає відкриття дозволу реєструватись в Системі і подавати проєкти користувачам, які в записі BankID мають адресу проживання (реєстрації), відмінну від міста проєкту (м. Київ). Звірка з тим, які міста потрапляють під резидентство, визначається наявністю назви міста в довіднику «Міста» в полі «Варіанти назви».

—-

1.3. Визначення додаткових параметрів

В розділі “Додаткові поля” Ви можете додати у форму заявки проєкту ті поля, які визначені Положенням або необхідні відповідно до параметрів поточної сесії, але не передбачені Системою. За замовчуванням Система містить такі поля: Назва; Категорія; Локалізація проєкту (район); Адреса, назва установи / закладу, будинку; Короткий опис проєкту; Орієнтовна загальна вартість проєкту; Деталізація бюджету; Лист підписів; Кількість підписів; Очікуваний термін реалізації проєкту; Фото, документи. Щоб поміняти місцями вже додані поля, перетягніть поле в списку в потрібне місце за допомогою мишки (drag and drop). Після внесення всіх значень обов'язково натисніть кнопку «Зберегти». (grey lightbulb) Ви можете в подальшому змінювати параметри сесії, але при цьому необхідно звернути увагу, що ці зміни повинні бути узгоджені з усіма іншими документами і джерелами інформації, звідки люди отримують відомості про проєкт (наприклад, друкованими буклетами).

Додаткові поля для заповнення у проєкті
Назва Напишіть назву доданого поля.
Опис Напишіть короткий опис того, що має містити додане поле, 1-2 речення.
Тип Кількість /   так/ні з коментарем / довгий текст / короткий текст
Максимальна довжина Обмежує додане поле кількістю знаків (ціле число).
Обов’язкове Визначте обовʼязковість заповнення доданого поля. Якщо поле позначене як обовʼязкове, Система не дозволить подальше заповнення проєкту без заповнення поля.
Активне Увімкніть або вимкніть відображення зазначеного поля в рамках поточної сесії.


Рисунок 5. Блок «Додаткові поля заповнення у проєкті» в налаштуваннях сесії

Методи реєстрації/ авторизації голосуючих
Методи реєстрації/авторизації Через E-mail (передбачає обов’язкове завантаження скану паспорту користувачем для подальшої його ідентифікації у Системі та перевірки відповідності заповнених даних).

Через BankID ПриватБанк (для клієнтів ПриватБанку, А-банку, Concord Bank, Банк Південний та власників ЕЦП).

Через BankID НБУ (для клієнтів Ощадбанку, UniCredit Bank та власників карти Киянина).

Якщо ви поставите дві чи три позначки, авторизація авторів і голосуючих буде можлива будь-якими двома чи трьома способами на їх вибір.

В разі використання BankID, Система передає наступні дані:   ідентифікаційний номер, номер телефону, e-mail адреса,  дата народження,  адреса народження,  фактична адреса, прізвище ім’я по-батькові та стать).
Паперове голосування Якщо у вашому місті передбачене паперове голосування в пунктах супроводу, поставте позначку. Тоді через адміністративну панель під час голосування буде відкрита можливість вносити паперові голоси. Вони відразу після внесення додаватимуться до електронних голосів і буде відображатися актуальна кількість голосів за проєкт.
Дозволити для нерезидентів Передбачає відкриття дозволу реєструватись в Системі і голосувати за проєкти користувачам, які в записі BankID мають адресу проживання (реєстрації) відмінну від міста проєкту. Звірка з тим, які міста потрапляють під резидентство, визначається наявністю назви міста в довіднику «Міста» в полі «Варіанти назви».
Мінімальний вік голосуючого Якщо у вас в місті заявлені вікові обмеження для голосуючих, поставте вказаний мінімальний вік.

Якщо даних обмежень немає, поставте «0».

В Системі наявна форма реєстрації користувача. За замовчуванням наступні поля є обов’язковими для заповнення: ПІБ, e-mail, серія та номер паспорту, телефон, адреса реєстрації, квартира адреси реєстрації, адреса проживання, квартира адреси проживання, дата народження, стать, скан паспорту (при реєстрації через e-mail і обраній опції в сесії). Необов’язковими при реєстрації є поля пароль і facebook-профіль. Якщо місто бажає спростити реєстрацію користувачів, що голосують, можна в налаштуваннях сесії прибрати обов’язковість окремих полів в налаштуваннях сесії:

Розглянемо як працює включення скороченої форми реєстрації: 

Поля, необов’язкові для голосування
Методи реєстрації голосуючих/ Наявність даних BankID BankID + E-mail
Передані всі обов’язкові дані

 

(ПІБ, серія та номер паспорту, місто в Адресі проживання/Адресі реєстрації)
Користувача реєструємо і  далі перевіряємо його резидентство: якщо резидент, - допускаємо до голосування і електронного підпису за проєкти.

Щоб подати проєкт, йому необхідно дозаповнити всі дані в особистому кабінеті (про що показується попередження при натисканні кнопки “Подати проєкт” в будь-якому місці)
Користувача реєструємо і  далі перевіряємо його резидентство: якщо резидент, - допускаємо до голосування і електронного підпису за проєкти.

Щоб подати проєкт, йому необхідно дозаповнити всі дані в особистому кабінеті (про що показується попередження при натисканні кнопки “Подати проєкт” в будь-якому місці)
Не передані деякі обов’язкові дані Видається повідомлення про те, яких даних недостатньо, що людина не може бути зареєстрована і їй потрібно звернутися в організацію-реєстратор і доповнити дані, реєстрація не відбувається.

Якщо ви бажаєте, щоб користувач не отримував такого повідомлення, а вручну ввів дані, повідомте представника розробника і ми підключимо функцію “Дозволити ручне заповнення обов'язкових даних користувача, що не були отримані від зовнішнього джерела”.
Видається повідомлення про те, що людина не може бути зареєстрована і пропонується пройти реєстрацію вручну. Поруч знаходиться кнопка переходу на реєстраційну форму.

В Системі можливо встановити, за якими параметрами визначається президентство користувача (приналежність до міста).

Поля визначення резидентства
Метод реєстрації /

 

Обрана адреса для визначення резидентства
Адреса реєстрації







Оберіть, якщо у вашому місті дозволено подавати проєкти/ голосувати тільки зареєстрованим користувачам
Адреса реєстрації +

Адреса проживання




Оберіть, якщо у вашому місті дозволено подавати проєкти/ голосувати жителям міста, які є зареєстрованими або проживають/навчаються/працюють в місті проєкту
Метод BankID Якщо у користувача є пов'язані зовнішні акаунти BankID і  хоча б один з них має вказане місто в Адресі реєстрації, відповідне місту проєкту, - отримує резидентство.

Якщо пов'язаних зовнішніх акаунтів немає, перевірку проводимо по введенній вручну “Адресі реєстрації”
Якщо у користувача є пов'язані зовнішні акаунти BankID чи Карта Киянина і  хоча б один з них має вказане місто в “Адресі проживання”/“Адресі реєстрації”, відповідне місту проєкту, - отримує резидентство.

Якщо пов'язаних зовнішніх акаунтів немає, перевірку проводимо по введеним вручну адресам.
Метод e-mail Резидентство надається, якщо місто в адресі реєстрації співпадає з містом проєкту. Резидентство надається, якщо місто хоча б в одній адресі (реєстрації чи проживання) співпадає з містом проєкту

Резидентство перевіряється заново при кожній аутентифікації і, при необхідності, змінюється в момент приєднання нового акаунту.  (grey lightbulb) Основна умова для отримання і збереження резидентства - хоча б в одному акаунті має бути наявна потрібна адреса з містом проєкту. Втратити резидентство можливо в тому випадку, якщо при черговій аутентифікації в жодному акаунті не залишається співпадіння міста потрібної адреси з містом проєкту.

Терміни перегляду проєкту автором
Днів на перегляд проєкту після відхилення Після того, як проєкт проходить модерацію, електронний збір підписів (якщо вибрано), він потрапляє на розгляд комісії. Комісія може відхилити проєкт і внести свої зауваження. Модератор має поставити проєкту статус «Відхилений» і додати коментар. Після цього автор має визначену кількість днів для редагування проєкту. Автора повідомляє про це Система, надіславши листа на пошту. Відлік часу починається із заокругленням до цілого часу.

Наприклад: проєкт отримав статус «Відхилений» 28.08.2017 о 22:00:01. Якщо в параметрі «Днів на перегляд проєкту після відхилення» вказано 2, то можливість редагувати проєкт закривається 30.08.2017 о 23:00:00.
Днів на перегляд до голосування Кількість днів до початку голосування, за які закривається автору можливість редагувати свій проєкт, навіть якщо проєкт був відхилений.  Цей термін дається для того, щоб комісія могла оцінити всі внесені зміни до початку голосування і або відправити проєкт на голосування, або відхилити його.

Наприклад, ви ставите «7». Це означає, що за 7 днів до початку голосування закривається можливість автору змінювати свій проєкт, якщо він був відхилений.
Збір підписів
Метод збору підписів Вимкнено – збір підписів підтримки не проводиться, тому автор не додає інформацію про зібрані підписи (поля «Кількість підписів» та «Лист підписів» відсутні).

Електронний збір – передбачає, що підписи підтримки за всі проєкти будуть збиратись в системі. Для цього користувач буде повинен авторизуватись одним з наявних способів  і натиснути кнопку «Підписатися» на сторінці проєкту.

Паперовий збір – автори збирають підписи підтримки проєктів в паперовому вигляді за вказаною формою: ПІБ жителя, адреса, серія і номер паспорту, підпис. Потім автор завантажує скан заповненої форми підписів в проєкт.
Кількість днів на збір електронних підписів В разі, якщо був вибраний збір підписів в електронному вигляді, в даному параметрі вказуєте кількість днів, протягом яких відкрита можливість підтримати проєкт підписом.

Кожному проєкту після успішної модерації, Модератор виставляє статус «Електронний збір підписів». В усіх проєктів різна дата початку і закінчення збору підписів, в зв’язку з різними датами потрапляння в систему на модерацію.
Скільки днів автор редагує проєкт після збору підписівВстановлюється лише у випадку, якщо обрано Електронний збір підписів. Кількість днів, протягом яких автор може редагувати свій проєкт після збору підписів.

У наступному році, на початку нового циклу, вам необхідно буде оформити нову сесію. Всі її параметри можуть бути змінені порівняно з параметрами сесії минулого року. У цьому разі для архівних проєктів попереднього року будуть збережені всі статуси і обмеження відповідної сесії. Ви не зможете розпочати нову сесію, поки попередня не завершена або не перейшла на етап реалізації проєктів. Сесії минулих періодів зберігаються в меню «Сесія - Список Сесій».


Окрім того ви можете створити чернетку сесії і повернутися до її редагування пізніше.


Дивитись також