Зміст

(Б-8) Інформаційно-аналітична звітність для органів влади, громадян та бізнесу : Інструкція користувача 2017

ВИЗНАЧЕННЯ, СКОРОЧЕННЯ ТА АБРЕВІАТУРИ

Таблиця 1. Визначення, скорочення та абревіатури

№з/пСкорочення Розшифровка
-   АРМ Автоматизоване робоче місце
-   БД (База даних)Сукупність даних, числових та не числових значень, показників, що зберігаються у системі.
-   Візуалізація Графічне уявлення.
-   ІТС Інформаційно-телекомунікаційна система.
-   Користувач Суб'єкт, що звертається до інформаційної системи за одержанням потрібної йому інформації, щоб користуватися нею.
-   Моніторинг Процес систематичного або безперервного збору інформації про параметри складного об'єкту або процесу.
-   ОС Операційна система.
-   ПЗ Програмне забезпечення.
-   СКБД Система керування базами даних.



1           ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ

ІТС «Звітність» є інструментом аналізу діяльності структурних підрозділів секретаріату Київської міської ради, виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), районних в місті Києві державних адміністрацій, підприємств, установ та організацій, що належать до комунальної власності територіальної громади міста Києва (далі – Установи). ІТС «Звітність»  забезпечує оперативною, прозорою, достовірною інформацією в доступній формі всі зацікавлені сторони – як органи влади різних рівнів, так і громадян та представників бізнесу. ІТС «Звітність» призначена для консолідації інформації та процесів з розрізнених інформаційних систем підприємств, організацій, установ, що належать до комунальної власності територіальної громади міста Києва, а також господарських товариств, у яких є частка майна комунальної власності територіальної громади міста Києва в розмірі не менше як 30% в єдиній базі даних, що дозволить вдосконалити і поліпшити господарську діяльність.

1.1              Розділи ІТС «Звітність»

ІТС “Звітність” 3 черги забезпечує формування звітності за розділами (компонентами, модулями – вітринами) даних:

1.2              Мета і завдання створення Системи

Третя черга ІТС «Звітність», яка реалізована у вигляді підсистеми «Аналітичні показники діяльності державних районних адміністрацій», призначена для консолідації інформації та процесів з окремих інформаційних систем, таких як:

для представлення їх в наглядному вигляді для керівників районних адміністрацій міста та інших представників районних адміністрацій, що дозволяє підвищити інформованість керівників району, а також покращити роботу відповідальних підрозділів, і тим самим підвищити  якість надання послуг населенню. Підсистема забезпечує вирішення наступних задач:



2           СИСТЕМНІ ВИМОГИ

Доступ до Системи та використання всіх функціональних можливостей для всіх ролей користувачів здійснюється завдяки “тонкому клієнту” – шляхом web-інтерфейсу, оптимізованого під браузери Google Chrome, Mozilla Firefox, Safari останніх та передостанніх версій. Наявність на робочому місці користувача одного з вищевказаних браузерів буде достатньою вимогою для функціонування «тонкого клієнту». В той же час, для забезпечення оптимальної швидкодії Системи, необхідно забезпечити мінімальний набір технічних засобів до робочих станцій Користувачів.

2.1    Базовий набір технічних засобів робочих станцій

Робочі станції повинні мати уніфікований процесорний блок та монітори, а в приміщеннях розміщення робочих станцій має бути передбачена установка лазерного монохромного багатофункціонального пристрою (БФП) з функціями друкування та сканування для забезпечення можливості використання функцій друку та вкладання сканованих версій документів. Бажані технічні характеристики АРМ користувача: Таблиця 2. Технічні характеристики АРМ

№ з/пНазва блоку Основні характеристики
1 Процесор Не нижче Intel Core i5.
2 Оперативна пам'ять ≥4 Gb
3 Накопичувач на жорсткому магнітному диску≥ 320 Gb
4 Мережева карта Gigabit Ethernet 10/100/1000
5 Клавіатура Латиниця, кирилиця (з українськими і російськими літерами), РS/2 або USB
6 Миша Оптична, з колесом, РS/2 або USB, килимок
7 Операційна система Попередньо інстальована ліцензійна ОС типу Windows 8.1 64-біти, яка підтримує функціональність LAN domain контролера
8 Офісне програмне забезпечення Попередньо інстальований ліцензійний офісний пакет, здатний працювати з файлами в форматі DOC, RTF, XLS, PPT та MDB та керувати електронною поштою
9 Антивірусне

програмне забезпечення
Антивірусне програмне забезпечення, яке підтримується вибраною ОС і підтримує інтерфейс російською або українською мовою, має бути включена річна підписка на оновлення антивірусного програмного забезпечення


Таблиця 3. Бажані характеристики пристрою виводу (монітору)  

№ з/пНазва характеристики/
обладнання
Опис
1 Діагональ екрану Не менше ніж 21“
2 Технологія Рідкокристалічний (LCD), активна матриця типу IPS. Кольоровий. Стандарт ТСО 03 або пізніший.
3 Інтерфейс DVI, HDMI
4 Роздільна здатність Не гірше, ніж 1920×1200 при 75 Hz
5 Рівень контрасту Не менше 1000:1
6 Яскравість Не гірше, ніж 250 кд./кв.м
7 Розмір піксела (мм) Не гірше, ніж 0.294 x 0.294
8 Час реагування Не більше 8 мс
9 Кут огляду Не менше, ніж 170°/170°


Система призначена для перегляду при роздільній здатності не гірше ніж 1920х1200 пікселів (Full HD).

3           ВИМОГИ ДО ПЕРСОНАЛУ

3.1         Загальні вимоги до організаційної структури для створення та експлуатації системи

За роботу Системи (за виключенням адміністраторів) відповідають наступні структурні підрозділи:

  1. Департамент житлово-комунальної інфраструктури (ДЖКІ)
  2. Районі державні в місті Києві адміністрації
  3. Комунальні керуючі компанії при РДА


Департамент житлово-комунальної інфраструктури (ДЖКІ) разом з Районними в місті Києві державними адміністраціями мають розробляти та підтримувати в актуальному стані основні форми звітності по напрямках житлово-комунального господарства. Крім того, в межах компетенції Районних в місті Києві державних адміністрацій в рамках експлуатації Системи лежать обов’язки по моніторингу та оперативному контролю діяльності Комунальних керуючих компаній. Крім того, до числа користувачів Системи відносяться керівники Керуючих компаній, що здійснюють виконання моніторингу показників свого підприємства.

3.2              Вимоги до чисельності персоналу з експлуатації системи

У складі персоналу, необхідного для забезпечення експлуатації Системи в рамках відповідних підрозділів Замовника, необхідно призначення відповідальних осіб на такі ролі: Таблиця 4. Кількісні характеристики складу організаційної структури

Роль ПідрозділКількість
Працівник ДЖКІ ДЖКІ Від 1
Працівник РДА РДА Від 10
Працівник Керуючої компаніїКК Від 10

Можливо поєднання окремих функціональних ролей працівників з підготовки і супроводження об’єктів Системи. Особи, яким призначені ці ролі, повинні виконувати такі функціональні обов'язки: Таблиця 5. Рольова модель

Роль Функціональні обов'язкиПеріод виконання
Працівник ДЖКІ Перегляд звітних форм Весь період впровадження та експлуатації
Працівник РДА Перегляд звітних форм Весь період впровадження та експлуатації
Працівник Керуючої компаніїПерегляд звітних форм Весь період впровадження та експлуатації


3.3              Вимоги до кваліфікації персоналу з експлуатації системи

Основна вимога до кваліфікації персоналу з експлуатації Системи – це знання відповідної предметної сфери; знання основ роботи з комп’ютером та використання засобів діалогових форм; знання основ бухгалтерського та кадрового обліку.

3.4              Необхідний режим роботи персоналу

Персонал, що працює з Системою і виконує функції його супроводу та обслуговування, повинен працювати в режимі основного робочого графіку відповідних підрозділів.

4           РОБОЧЕ МІСЦЕ КОРИСТУВАЧА

4.1              Запуск системи та авторизація

Для запуску системи з робочого місця необхідний браузер Google Chrome (або Mozilla Firefox, Safari) останньої чи передостанньої версії. Для того щоб увійти в систему, потрібно у адресному рядку браузера ввести адресу додатку і натиснути клавішу “Enter”. На момент впровадження Системи, адреса додатку - https:%%//%%dashboard.kievcity.gov.ua. На екрані буде відображена форма авторизації:

  Рисунок 1. Вікно авторизації користувача
Для авторизації користувача потрібно заповнити поля «Логін» та «Пароль», після чого необхідно натиснути кнопку «Увійти». Логін та пароль кожному користувачу видається в порядку, встановленому внутрішніми регламентами організацій. Після авторизації, у відповідності до налаштувань, буде відображено домашню сторінку користувача або головну сторінку.
Рисунок 2. Головна сторінка Системи При виборі будь-якого розділу проводиться перехід до переліку відповідних звітів. При натисненні на будь-який звіт із переліку Користувач буде перенаправлений на відповідний розділ Системи. Детальні функціональні можливості кожного із розділів викладені у відповідних розділах інструкції.

4.2              Редагування профілю користувача

Після першого запуску Системи бажано здійснити налаштування профілю. Цю процедуру є можливість здійснити повторно у випадку необхідності, у будь-який час під час експлуатації Системи. Згори в лівому верхньому куті відображено піктограму  «Меню», що однократним натисканням керує відображенням або згортанням меню з піктограм «Профіль», «Головна», «Дашборди», «Налаштування», «Секції» та «Вийти». В лівому верхньому куті відображений аватар користувача  «Профіль», Рисунок 3. Меню «Профіль» користувача
при натисненні на який з’явиться меню з елементами «Мій профіль» для редагування наведених даних. Рисунок 4. Меню «Мій профіль» В разі наведення курсору / вказівника миші на піктограму зображення особи користувача  буде відкрита можливість зміни (шляхом додавання та/або видалення) фото користувача.
  Рисунок 5. Зображення користувача Меню «Мій профіль» дозволяє редагувати персональні дані (ім’я, прізвище), телефон, адресу електронної пошти, фото (аватар) користувача, мову системи, вітрини даних головної сторінки (дашборд) та змінити пароль. Після завершення редагування даних необхідно натиснути клавішу «Зберегти».

4.3              Вихід із облікового запису

Якщо натиснути в меню на піктограму  «Вийти», буде здійснено завершення сеансу роботи користувача під певним обліковим записом.

5           ФУНКЦІОНАЛЬНІСТЬ РОЗДІЛІВ

5.1     Розділ «Оперативна інформація про стан виконання звернень до Комунальної бюджетної установи «Контактний центр міста Києва 1551»

Модуль забезпечує відображення інформації:

Таблиця 6.  Функціональність розділу «Оперативна інформація про стан виконання звернень до Комунальної бюджетної установи «Контактний центр міста Києва 1551»

№ з/пФункція Опис
-   Оперативна інформація про динаміку кількості звернень до служби 15-51 за останній тиждень. Звіт за результатами моніторингу кількості звернень до служби 15-51 за останній тиждень. Відслідковування динаміки зміни кількості звернень: - значення по місту;

- по обраному району.
-   Оперативна інформація про результатами аналізу кількісних показників виконання звернень до служби 15-51.Звіт із результатами аналізу кількісних показників виконання звернень до служби 15-51. Формування переліку організацій та підрозділів з найбільшою кількістю роз’яснень. Відслідковування показників долі виконання звернень:

- загалом по місту;

- по обраному району;

- по організаціям та підрозділам району, що є виконавцями даних звернень.
-   Звіт за результатами моніторингу звернень, що були прострочені. Звіт за результатами моніторингу звернень, що були прострочені. Формування переліку організацій та підрозділів району з найбільшою кількістю прострочених звернень до служби 15-51.
-   Звіт з відображенням динаміки зростання та спаду актуальності питань у розрізі часу (за звітний період).Звіт з відображенням динаміки зростання та спаду актуальності питань у розрізі часу (за звітний період). Формування реєстру питань, що турбують громадян та організацій, які звертаються до контактного центру. Відслідковування актуальних тенденцій (як зростання так і зниження).
-   Звіт з ефективності роботи служби 15-51. Звіт з загальними показниками ефективності роботи служби 15-51.


5.1.1        Робота з розділом «Оперативна інформація про стан виконання звернень до Комунальної бюджетної установи «Контактний центр міста Києва 1551»

Для того, щоб перейти до розділу Оперативна 1551, необхідно натиснути на кнопку з відповідною назвою на панелі вибору розділів, при цьому кнопка підсвічується оранжевим кольором:
Рисунок 6. Перехід до роботи з розділом «Оперативна 1551» Після цього у правій частині робочого вікна з’являється перелік доступних звітів: Рисунок 7. Перелік доступних звітів розділу Оперативна 1551
Для переходу до перегляду конкретного звіту, необхідно натиснути на його назву. При переході до звіту Загальна інформація, відображається вікно перегляду звітів, яке має наступний вигляд:
Рисунок 8. Вікно перегляду звітів «Загальна інформація» Відслідковування динаміки значень представляється в залежності від рівня доступу користувача:

                        Перехід до потрібного рівня представлення виконується за допомогою меню, розташованого у верхній частині вікна:
Керування застосуванням фільтрів здійснюється за допомогою панелі «Фільтри»: Рисунок 9. Панель «Фільтри» Для перегляду статистики даних за певним районом, необхідно на панелі «Фільтри» обрати район зі списку, що розкривається (використовуйте лінійку прокрутки справа). Відмінити критерій фільтру можливо натиснувши кнопку «Очистити». Навігація між вітринами даних (повернення на попередню сторінку) здійснюється за допомогою піктограми  «Назад».
            Крім того, доступна функція вибору району для відображення інформації. Вибір району здійснюється у спливаючому переліку районів при натискання на поле «Район» на верхній панелі меню:

Рисунок 10. Перелік районів У головному вікні розділу доступні для перегляду наступні звіти:

  1. Звіт за результатами моніторингу кількості звернень до служби 15-51 за останній тиждень. Звіт відображає динаміку отримання звернень по району або по місту. Таким чином, керівник має змогу бачити зміну активності отримання звернень громадян, що звертаються до контактного центру.

Звіт має наступний вигляд: Рисунок 11. Звіт за результатами моніторингу кількості звернень до служби 15-51             Звіт представлений у вигляді графіків залежності кількості звернень від конкретного дня тижня; горизонтальна вісь графіку відображає дні тижня, вертикальна вісь – кількість звернень.           Дані відображаються за двома масивами та позначаються кольорами та маркерами: а) фактична кількість звернень (жовтий колір); б) планова кількість звернень (зелений колір).           Будь-який масив можна виключити або включити у відображення. Для цього необхідно натиснути на відповідну назву у легенді графіку:             При цьому графік що був виключений, не відображається у полі представлення, а його легенда маркується сірим кольором: Рисунок 12. Виключення графіку з поля представлення

  1. Звіт з відображенням динаміки зростання та спаду актуальності питань по району та по місту за тиждень. Даний звіт відображає питання, що набирають популярність у громадян району або міста та потребують втручання/роз’яснення/втручання від голови району або його підлеглих.


Звіт має наступний вигляд: Рисунок 13. Звіт із відображенням динаміки зростання та спаду актуальності питань У звіті наведені наступні дані за трьома питаннями з найвищими (для зростання) та найменшими (для спаду) показниками актуальності за звітний період (тиждень) у порядку зменшення:

          Доступна функція переходу до більш детального перегляду переліку ТОП-10 питань, що хвилюють мешканців за останній тиждень. Перехід здійснюється натисканням на заголовок:

          Після цього з’являється вікно, у якому представлено таблицю ТОП-10 питань, що хвилюють мешканців міста за останній тиждень (для представлення по місту):
Рисунок 14. ТОП-10 питань, що хвилюють мешканців міста за останній тиждень У переліку представлено тематику питання та кількість питань по районам та загалом по місту. При натисканні на інтерактивну назву питання, відображається деталізована інформація по цьому питанню.   У випадку, коли рівень представлення обмежується районом, з’являється реєстр ТОП-10 питань, що хвилюють мешканців району за останній тиждень (для представлення по району):

Рисунок 15. Реєстр ТОП-10 питань, що хвилюють мешканців району за останній тиждень У переліку представлено тематику питання та кількість питань по даному району.

  1. Звіт із результатами аналізу кількісних показників виконання звернень до служби 15-51. Звіт забезпечує відслідковування показників долі виконання звернень:


Звіт має наступний вигляд: Рисунок 16. Звіт із результатами аналізу кількісних показників виконання звернень до служби 15-51           Звіт містить інформацію:

               Забезпечено можливість переходу на рівень району з відображенням інформації в розрізі організацій району, що займаються обробкою звернень мешканців. Для цього необхідно вибрати конкретний район у переліку (рис. 7). Також виводяться розрахунок середнього значення показника по місту. Для переходу до загального переліку необхідно натиснути на поле «Загальний перелік»: . Рисунок 17. Звіт з загальним переліком виконання звернень по районах міста

5.2              Функціональність розділу «Результати району у загальноміському рейтингу по обробці звернень до КБУ «Контактний центр міста Києва 15-51»

       Таблиця 7. Функціональність розділу «Результати району у загальноміському рейтингу по обробці звернень до КБУ «Контактний центр міста Києва 15-51»

№ з/пФункція Опис
-   Оперативна інформація про рейтингові показники Звіт за результатами розрахунку рейтингових показників з елементами:

* кількість отриманих звернень;
* вчасність закриття виконавцями;
* виконання звернень виконавцями;
* кількість звернень, що знаходяться в роботі;
* показники достовірності виконання робіт;
* розрахунок:

-   індексу швидкості виконання;

-   індексу фактичного виконання;

-   підсумкового рівня виконання звернень.
-   Звіти по детальному рівню представлення показників, що вплинули на виконання звернень.Звіти по більш детальному рівню представлення показників, що вплинули на виконання звернень за результатами розрахунку рейтингових показників з елементами в розрізі: - виконавців звернень; - типів питань.




5.2.1        Робота з розділом «Результати району у загальноміському рейтингу по обробці звернень до КБУ «Контактний центр міста Києва 15-51»

Для того, щоб перейти до розділу Рейтинг 1551, необхідно натиснути на кнопку з відповідною назвою на панелі вибору розділів, при цьому кнопка підсвічується оранжевим кольором:
Рисунок 18. Перехід до роботи з розділом «Рейтинг 1551» Після цього у правій частині робочого вікна з’являється перелік доступних звітів: Рисунок 19. Перелік доступних звітів розділу Рейтинг 1551 Для переходу до перегляду конкретного звіту, необхідно натиснути на його назву. При переході до звіту Благоустрій, відображається вікно перегляду звітів, яке має наступний вигляд:

Рисунок 20. Вікно перегляду звітів Благоустрій У вікні представлено наступні звіти:

  1. Рівень виконання звернень по благоустрою. Звіт представлено у вигляді таблиці:

Рисунок 21. Рівень виконання звернень по благоустрою У таблиці представлена наступна інформація:


Передбачено можливість переходу до деталізованої версії звіту. Для цього необхідно натиснути на ікону «детальніше»  у правому верхньому кутку таблиці. При цьому з’являється вікно детального звіту розрахунку рейтингів, яке має наступний вигляд: Рисунок 22. Вікно детального звіту розрахунку рейтингів У даному вікні міститься наступна інформація:


  При натисненні на заголовок стовпця виконується сортування за зростанням або спадом значення. У даному звіті також передбачена функція переходу до більш детального представлення інформації по показникам за конкретним районом. Для переходу до вікна розшифровки показників, необхідно натиснути на назву відповідного району. При цьому з’явиться вікно розшифровки показників: Рисунок 23. Вікно розшифровки показників, що призвели до результату рейтингу У вікні представлена інформацію про:

-      швидкості виконання; -      показнику фактичного виконання звернень.                     Представлення показників має наступний вигляд:           Показник вчасності закриття звернень. Рисунок 24. Показник вчасності закриття звернень           Показник надає інформацію за наступними пунктами:

          При натисненні на заголовок стовпця відбувається сортування даних за значенням.
          Показник виконання звернень. Рисунок 25. Показник виконання звернень           Показник надає інформацію за наступними пунктами:

          При натисненні на заголовок стовпця відбувається сортування даних за значенням.
          Показник достовірності виконання звернень. Рисунок 26. Показник достовірності виконання звернень           Показник надає інформацію за наступними пунктами:


          При натисненні на заголовок стовпця відбувається сортування даних за значенням.
          Показник швидкості виконання. Рисунок 27. Показник швидкості виконання           Таблиця містить два стовпці:

          При натисненні на заголовок стовпця відбувається сортування даних за значенням.
          Показник фактичного виконання. Рисунок 28. Показник фактичного виконання           Таблиця містить два стовпці:

          При натисненні на заголовок стовпця відбувається сортування даних за значенням.

  1. Звіт Динаміка РДА по місцях. Це графічне представлення рейтингів районів по кожній секції у вигляді графіку динаміки рейтингу за днями тижня. Звіт має наступний вигляд:

Рисунок 29. Динаміка РДА по місцях Вертикальна вісь графіку відображає номер місця району у загальному рейтингу, горизонтальна вісь відображає конкретну дату в рамках звітного періоду у форматі рррр-мм-дд. Кожен графік динаміки рейтингу для окремої установи виділений кольором та маркером. При наведенні курсора на елемент з’являється спливаюча підказка, яка містить назву підрозділу, дату та місце у рейтингу: Рисунок 30. Спливаюча підказка по динаміці РДА 3. Звіт Частка по кількості звернень в роботі. Це графічне представлення статистичної інформації по поточній кількості звернень в роботі за установами у вигляді кругової діаграми з відображенням часток та кількості відповідних звернень. Рисунок 31. Частка по кількості звернень в роботі Звіт містить наступні функціональні елементи:

Робота з розділами Споживчий ринок та Житлове господарство виконується аналогічним чином.

5.3              Функціональність розділу «Оперативний стан ситуації у сфері житлово-комунального господарства району за даними Центральної диспетчерської служби м.Києва 1557»

Модуль забезпечує інформування керівника районної адміністрації у м. Києві про кількість звернень, що надходять до центральної диспетчерської служби міста 1557 і тим самим забезпечує його інструментом для відслідковування динаміки змін даного показника. В рамках модуля реалізовано порівняння показників роботи обраного району з іншими районами міста для оцінки роботи житлово-експлуатаційних дільниць керуючої компанії району. Також приведено інформацію про підрозділи з найкращими та найгіршими результатами по виконанню заявок.
Компонент забезпечує відображення наступної інформації:  


Таблиця 8. Функціональність розділу «Оперативний стан ситуації у сфері житлово-комунального господарства району за даними Центральної диспетчерської служби м.Києва 1557»

№ з/пФункція Опис
-   Порівняння план/факт по кількості звернень за останній тиждень Звіт порівняння план/факт по кількості звернень за останній тиждень:

* загалом по місту;
* по обраному району;
* по організаціям та підрозділам району, що є виконавцями даних звернень.
-   Звіт про стан роботи ліфтового обладнання Звіт про стан роботи ліфтового обладнання, ліфти, що зупинялись найбільшу кількість разів за останні 7 днів:

* вибірка трьох ліфтів, що зупинялись за останні 7 днів найбільшу кількість разів;
* відомість по всім ліфтам що зупинялись за період.
-   Звіт по будинках, за якими було подано найбільше звернень до диспетчерської служби Звіт по будинках, за якими було подано найбільше звернень до диспетчерської служби за останні 7 днів:

* вибірка трьох будинків за найбільшою кількістю звернень;
* відомість по всім будинкам, по яких були прийняті звернення за період.
-   Звіт по статистиці обробки дзвінків, що поступили на гарячу лінію 1557 Звіт по статистиці обробки дзвінків, що поступили на гарячу лінію 1557 з фіксацією середнього часу з’єднання та кількість оброблених дзвінків за поточну добу.
-   Звіт по статистиці заявок, що знаходяться в роботі Звіт по статистиці заявок, що знаходяться в роботі та строкам їх виконання на поточний момент.
-   Звіт по кількості відключених будинків по кожній з комунальних послуг Звіт по кількості відключених будинків по кожній з комунальних послуг (гаряче та холодне водопостачання, центральне опалення, електропостачання):

* деталізація по району;
* деталізація по кожній з територій житлово-експлуатаційних дільниць (ЖЕДів).
-   Звіт по кількості аварій по послугах в районі та динаміці зміни їх кількості за тижденьПри кліку на елемент Динаміка відкривається Звіт по кількості аварій по послугах в районі та динаміці зміни їх кількості за тиждень:

* Інформація по кількості аварійних ситуацій в районі по послугах гарячого водопостачання (ГВП), холодного водопостачання (ХВП), центрального опалення (ЦО) та електропостачання.
* Інформація про вчасність виконання даних заявок.

5.3.1        Робота з розділом «Оперативний стан ситуації у сфері житлово-комунального господарства району за даними Центральної диспетчерської служби м.Києва 1557»

Для того, щоб перейти до розділу Оперативна 1557, необхідно натиснути на кнопку з відповідною назвою на панелі вибору розділів, при цьому кнопка підсвічується оранжевим кольором:
Рисунок 32. Перехід до роботи з розділом «Оперативна 1557» Після цього у правій частині робочого вікна з’являється перелік доступних звітів: Рисунок 33. Перелік доступних звітів розділу Оперативна 1557 Для переходу до перегляду необхідної вітрини даних звітів, необхідно натиснути на її назву.

Вітрина «Загальна інформація» Для того, щоб перейти до вітрини Загальна інформація, необхідно натиснути на кнопку з відповідною назвою на панелі вибору вітрин, при цьому кнопка підсвічується світло-сірим кольором: Рисунок 34. Перехід до роботи з вітриною «Загальна інформація» При переході до вітрини Загальна інформація відображається вікно перегляду звітів, яке має наступний вигляд: Рисунок 35. Вікно вітрини «Загальна інформація» Відслідковування динаміки значень представляється в залежності від рівня доступу користувача:

                        Перехід до потрібного рівня представлення виконується за допомогою меню, розташованого у верхній частині вікна: Керування застосуванням фільтрів по районам здійснюється за допомогою панелі «Фільтри»: Рисунок 36. Панель «Фільтри» Для перегляду статистики даних за певним районом, необхідно на панелі «Фільтри» обрати район зі списку, що розкривається (використовуйте лінійку прокрутки справа). Відмінити критерій фільтру можливо натиснувши кнопку «Очистити». Навігація між вітринами даних (повернення на попередню сторінку) здійснюється за допомогою піктограми  «Назад».
            Крім того, доступна функція вибору району для відображення інформації. Вибір району здійснюється у спливаючому переліку районів при натисканні на поле «Район» на верхній панелі меню:

Рисунок 37. Перелік районів
Звіт порівняння план/факт по кількості звернень за останній тиждень Звіт відображає інформацію:



Рисунок 38. Звіт порівняння план/факт по кількості звернень за останній тиждень Звіт містить графіки динаміки кількості звернень по м. Києва до диспетчерської 1557 за звітний період; горизонтальна вісь графіку відображає дні останнього тижня (7 днів). Дані відображаються за двома масивами та позначаються кольорами та маркерами: а) фактична кількість звернень (блакитний); б) планова кількість звернень (сірий). Звіт про стан роботи ліфтового обладнання представляє наступну інформацію:


          Звіт відображає у вигляді переліку три ліфти, які найчастіше зупинялися за звітний тиждень в порядку зменшення кількості відмов. Формат переліку:


          Звіт має наступний вигляд:

Рисунок 39. Звіт про стан роботи ліфтового обладнання При одинарному кліку мишею на другий рядок переліку (назва керуючої установи) здійснюється перехід до реєстру заявок, а при наведенні курсору на цей рядок з’являється спливаюча підказка:  .                     Реєстр заявок містить інформацію по простою ліфтів, що зафіксований за даними центральної диспетчерської служби м.Києва 1557. Доступ до інформації у реєстрі заявок надається згідно присвоєного користувачу рівня доступу та обраного напрямку. Реєстр заявок реалізовано у вигляді таблиці з наступними стовпцями: Стовпець 1. Назва: Району Стовпець 2. Назва: Балансоутримувач. Містить назву житлово-експлуатаційної дільниці, що відповідає за дане ліфтове обладнання. Стовпець 3. Назва: Місце. Містить назву ліфту. Стовпець 4. Назва: Виконавець. Містить найменування виконавця. Стовпець 5. Назва: Номер заявки. Містить реєстраційний номер відповідної заявки. Стовпець 6. Назва: Статус заявки. Містить поточний статус виконання робіт по заявці. Стовпець 7. Назва: Тип заявки. Містить назву відповідного типу заявки або короткий опис ситуації. Стовпець 8. Назва: Дата початку робіт. Містить фактичну дату початку робіт по заявці. Формат: рррр-мм-дд гг:хх:сс. Стовпець 9. Назва: Планова дата виконання. Містить планову дату виконання робіт по заявці. Формат: рррр-мм-дд гг:хх:сс. Стовпець 10. Назва: Коментар по заявці. Містить короткий коментар по заявці у довільному форматі. Стовпець 11. Назва: Резолюція. Містить коротку резолюцію по заявці у довільному форматі. Вікно реєстру заявок має наступний вигляд: Рисунок 40. Вікно реєстру заявок При натисненні на назву стовпця виконується сортування даних за значенням.   Звіт по будинках, за якими було подано найбільше звернень до диспетчерської служби за останні 7 днів:

            Звіт відображає у вигляді переліку три будинки, за якими отримано найбільшу кількість заявок щодо відмов обладнання та проблемних ситуацій за звітний тиждень в порядку зменшення кількості таких заявок. Формат переліку:

            Звіт має наступний вигляд:
Рисунок 41. Звіт по будинках, за якими було подано найбільше звернень до диспетчерської служби за останні 7 днів При одинарному кліку мишею на другий рядок переліку (назва керуючої установи) здійснюється перехід до реєстру заявок, а при наведенні курсору на цей рядок з’являється спливаюча підказка:   .
Звіт по статистиці обробки дзвінків, що поступили на гарячу лінію 1557 з фіксацією середнього часу з’єднання та кількість оброблених дзвінків за поточну добу. Звіт надає поточну картину завантаженості лінії диспетчерської служби району за поточну добу. Моніторинг показнику середнього часу з’єднання відображає час очікування мешканця на лінії диспетчерської служби, а кількість оброблених дзвінків – інтенсивність звернень мешканців за поточну добу. Звіт має наступний вигляд:
Рисунок 42. Звіт по статистиці обробки дзвінків, що поступили на гарячу лінію 1557 На інформаційній панелі у правій нижній частині вікна наведені актуальні дані за відповідними пунктами. Для забезпечення зручності використання дані виділяються кольорами. Звіт по статистиці заявок, що знаходяться в роботі та строкам їх виконання на поточний момент. Звіт надає інформацію про кількість заявок в роботі та відображає керівнику району кількість прострочених заявок, регламентний строк виконання яких вийшов. Даний показник впливає на рейтинг району, що ведеться центральною диспетчерською службою 1557.             Звіт забезпечує керівника району наступною загальною інформацією: -           кількість звернень, які знаходяться в обробці, -           кількість прострочених звернень (у процентному та числовому вираженні). На інформаційній панелі у правій нижній частині вікна наведені актуальні дані за відповідними пунктами. Звіт має наступний вигляд: Рисунок 43. Звіт по статистиці заявок, що знаходяться в роботі та строкам їх виконання на поточний момент Звіт по кількості відключених будинків по кожній з комунальних послуг (гаряче та холодне водопостачання, центральне опалення, електропостачання) з деталізацією по району та по кожній з територій житлово-експлуатаційних дільниць (ЖЕДів).           Звіт відображає кількість будинків на території району, що знаходяться без надання комунальних послуг. Динаміка зміни цього показника (відносно даних за вчора) відображає покращення або погіршення ситуації.           Звіт має наступний вигляд:
Рисунок 44. Звіт по кількості відключених будинків по кожній з комунальних послуг
          У звіті передбачено вибір доби представлення (на сьогодні або за вчора). Перехід до перегляду інформації за потрібну добу здійснюється натисканням на відповідні написи, які розташовані під заголовком звіту:           У звіті відображається інформація за наступними послугами: ГВП. Кількість будинків з відключеним гарячим водопостачанням. Заголовок є посиланням на карту ГВП. ХВП. Кількість будинків з відключеним холодним водопостачанням. ЦО. Кількість будинків з відключеним центральним опаленням. Заголовок є посиланням на карту ЦО. Ел. Кількість будинків з відключеним електропостачанням.             Сумарна кількість відключених будинків за кожною послугою відображається в останньому рядку таблиці. Останній рядок виділяється шрифтом та має динамічне представлення: -            сумарна кількість відключених будинків; -            показник зміни кількості відключених будинків за звітний період.           Назви районів є посиланнями. При натисканні на назву району відкривається деталізований звіт за відповідним районом. При цьому доступ до деталізованої інформації за всіма районами надається користувачам, які мають рівень доступу 0, а користувачі з рівнем доступу 1 або 2 мають доступ до інформації тільки за відповідним підзвітним районом.           При натисненні на назву звіту здійснюється перехід до перегляду Звіту по кількості аварій по послугах в районі та динаміці зміни їх кількості за тиждень, який представляє:

 Рисунок 45. Звіт по кількості аварій по послугах в районі та динаміці зміни їх кількості При наведенні курсору на графік динаміки відключень у постачанні комунальних послуг до будинків міста, з’являється спливаюча підказка, яка містить дату та час, назву послуги та кількість аварій: .
При наведенні курсору на крайнї частини діаграму аварійних ситуацій у місті, з’являється спливаюча підказка, яка містить назву послуги та кількість аварій: . При наведенні курсору на центральну частину діаграми аварійних ситуацій у місті, з’являється спливаюча підказка, яка містить кількість аварій, що були усунені в строк або прострочені: При кліку на елемент, що відображає прострочені заявки, що знаходяться в роботі перейти відбувається перехід до детального звіту по простроченим заявкам. Звіт по статистиці заявок, що знаходяться в роботі в керуючій компанії району та були прострочені виконавцями в тому числі в розрізі виконавців робіт:

Звіт надасть інформацію про вчасність виконання заявок підрозділами керуючої компанії. Звіт відобразить найбільш проблемні житлово-експлуатаційні дільниці, що виконують задачі в позарегламентний строк.
            Графічне представлення звіту:


Звіт по тематиці питань, що цікавить мешканців за останній тиждень та динаміку зміни цих показників:


          Звіт надасть інформацію про проблемні питання, що турбують населення району, та показати зміну настроїв населення (які питання їх турбують більше або менше).
            Графічне представлення звіту:


Рисунок 46. Звіт по тематиці питань, що цікавить мешканців за останній тиждень
Звіт по швидкості реакції аварійної служби району на виклики, що були отримані в черговий час.

          Звіт надає можливість керівництву моніторити роботу аварійної служби району в розрізі швидкості реакції на аварійні випадки з деталізацією по типах заявок (відсутність холодного водопостачання, відсутність електропостачання в квартирі повністю, порив труби та інші).
Графічне представлення звіту:

Рисунок 47. Звіт по швидкості реакції аварійної служби на виклики При переході до відповідного типу заявок відкривається графічне відображення їх виконання за останню добу Рисунок 48. Виконання заявок аварійною службою району за останню добу  

5.4              Функціональність розділу «Результати району у загальноміському рейтингу у сфері житлово-комунального господарства, що створюється за даними Центральної диспетчерської служби 1557»

Модуль забезпечує інформування керівника району про результат, отриманий районом в загальноміському рейтингу, що створюється за даними центральної диспетчерської служби 1557. Повинен забезпечити керівника району інформацією з деталізацією по елементах, на основі яких ведеться розрахунок рейтингу та в розрізі підрозділів керуючої компанії району. Рейтингові показники та коефіцієнти району по виконанню заявок необхідно представити по напрямках:

Перелік додаткових показників та коефіцієнтів, що повинні бути відображені при відображенні розшифровки отриманого результату ЖЕДу:


Таблиця 9. Функціональність розділу «Результати району у загальноміському рейтингу у сфері житлово-комунального господарства, що створюється за даними Центральної диспетчерської служби 1557»

№ з/пФункція Опис
-   Рейтингові показники та коефіцієнтиРейтингові показники та коефіцієнти відображені:

- в середньому по місту;

- по обраному району (місце району в загальноміському рейтингу районів);

- по підрозділам обраного району (місце ЖЕДу в загальноміському рейтингу ЖЕДів).

Для відображення загального результату рейтингу ЖЕДів використовуються таблиці в загальному представленні:
Стовпець 1: Місце ЖЕДу в загальноміському рейтингу та динаміка зміни даного показника з минулого періоду (кількість місць на які змінились показники ) Стовпець 2: Назва району до якого відноситься підрозділ керуючої компанії району. Стовпець 3: Назва ЖЕДу. Назва підрозділу керуючої компанії району. Стовпець 4: Кількість балів, що отримано підрозділом за звітний період. Кількість балів розраховується як сума місць які отримали ЖЕДи по показникам, які оцінюються.
Для порівняння загальних результаті рейтингу ЖЕДів по районах необхідно дотримуватися наступного формату таблиці в загальному представленні: Стовпець 1: Місце Району в загальноміському рейтингу та динаміка зміни даного показника з минулого періоду (кількість місць на які змінились показники ) Стовпець 2: Назва району. Стовпець 3: Середня кількість балів, що отримано підрозділами району за звітний період. Кількість балів розраховується як сума місць які отримали ЖЕДи в результуючому рейтингу поділена на кількість підрозділів, що приймають участь у рейтингуванні. Додаткові розшифровки результатів ЖЕДів по окремих показниках:             Представляється у табличному вигляді з вказуванням: Стовпець 1: Місце ЖЕДу в загальноміському рейтингу та динаміка зміни даного показника з минулого періоду (кількість місць на які змінились показники ) Стовпець 2: Назва району до якого відноситься підрозділ керуючої компанії району. Стовпець 3: Назва ЖЕДу. Назва підрозділу керуючої компанії району. Стовпець 4: Кількість особових рахунків, що обслуговується даним підрозділом. Стовпець 5-7: Розрахункові коефіцієнти згідно з методикою обраховування рейтингу для відображення прибирання сходових клітин:

(Умовне позначення: К3 – сума показників К1 та К2). Стовпець 5-7: Розрахункові коефіцієнти згідно з методикою обраховування рейтингу для відображення прибирання прибудинкової території:

(Умовне позначення: К6 – сума показників К4 та К5). Стовпець 5-7: Розрахункові коефіцієнти згідно з методикою обраховування рейтингу для відображення усунення аварійних ситуацій:

(умовне позначення: К9 – відношення показників К7 та К8). Стовпець 5-7: Розрахункові коефіцієнти згідно з методикою обраховування рейтингу для відображення освітлення місць загального користування:

(Умовне позначення: К12 – сума показників К10 та К11). Розрахункові коефіцієнти, що впливають на кінцеві показники рейтингу керуючих компаній та житлово-експлуатаційних дільниць, будуть доступні керівнику району для визначення проблемних зон в обслуговуванні населення.
При переході на більш детальний рівень представлення інформації до рівня показників та коефіцієнтів, що формують рейтингові значення, виводиться реєстр заявок, за яким розраховується результуючий показник рейтингу.

5.4.1        Робота з розділом «Результати району у загальноміському рейтингу у сфері житлово-комунального господарства, що створюється за даними Центральної диспетчерської служби 1557»

Для того, щоб перейти до розділу Рейтинг 1557, необхідно натиснути на кнопку з відповідною назвою на панелі вибору розділів, при цьому кнопка підсвічується оранжевим кольором:
Рисунок 49. Перехід до роботи з розділом «Рейтинг 1557» Після цього у правій частині робочого вікна з’являється перелік доступних звітів: Рисунок 50. Перелік доступних звітів розділу Оперативна 1557 Для переходу до перегляду необхідної вітрини даних звітів, необхідно натиснути на її назву.
Вітрина «Рейтинг ЖЕДів» Для того, щоб перейти до вітрини Рейтинг ЖЕДів, необхідно натиснути на кнопку з відповідною назвою на панелі вибору вітрин, при цьому кнопка підсвічується світло-сірим кольором: Рисунок 51. Перехід до роботи з вітриною «Рейтинг ЖЕДів» При переході до вітрини Рейтинг ЖЕДів відображається вікно перегляду звітів, яке має наступний вигляд: Рисунок 52. Вікно вітрини «Рейтинг ЖЕДів» Відслідковування динаміки значень представляється за періодами. Керування застосуванням фільтрів по періодам здійснюється за допомогою панелі «Фільтри»: Рисунок 53. Панель «Фільтри» Для перегляду статистики даних за певний період, необхідно на панелі «Фільтри» обрати район зі списку, що розкривається (використовуйте лінійку прокрутки справа). Відмінити критерій фільтру можливо, натиснувши кнопку «Очистити». Навігація між вітринами даних (повернення на попередню сторінку) здійснюється за допомогою піктограми  «Назад».
            Крім того, доступна функція вибору періоду для відображення інформації. Вибір періоду здійснюється у спливаючому переліку періодів при натисканні на поле «Період» на верхній панелі меню:
  
Рисунок 54. Перелік періодів Доступна функція представлення даних за найкращими або найгіршими ЖЕДами. Для її використання необхідно натиснути назву фільтра: Рисунок 55. Представлення за найкращими та найгіршими ЖЕДами При натиснення на назву ЖЕДа інформація про нього відображається у нижній частині дашборду: Рисунок 56. Представлення інформації по ЖЕДу
Для переходу до загального переліку ЖЕДів необхідно натиснути на посилання «Загальний перелік» у верхньому правому куті звіту: Після цього відбувається перенаправлення на загальний перелік, який має наступний вигляд: Рисунок 57. Загальний перелік ЖЕДів Для переходу до розшифровки даних, необхідно натиснути на відповідне посилання у верхній частині звіту: . Після цього відбувається перенаправлення на вікно розшифровки даних, яке має наступний вигляд: Рисунок 58. Розшифровка даних При натисненні на назву ЖЕДа відбувається перехід на реєстр заявок по типам, що має наступний вигляд: Рисунок 59. Реєстр заявок по типам
У вікні відображається звіт Рейтинг районів по ЖЕДам, який має наступний вигляд: Рисунок 60. Рейтинг районів по ЖЕДам У правому нижньому кути дашборду відображено інформацію щодо загального рейтингу ЖЕДУ: Рисунок 61. Рейтинг ЖЕДу

5.5              Функціональність розділу «Рейтингові показники роботи ліфтового обладнання»

Модуль забезпечує можливість керівнику району бачити результати роботи компанії, що обслуговує ліфтове обладнання в комунальних будинках району, в загальноміському рейтингу показників роботи ліфтового обладнання. Це дозволяє відслідковувати проблемні питання в роботі ліфтового обладнання та приймати рішення для покращення його обслуговування. Перелік показників:

Показники простою ліфтового обладнання та середнього часу запуску ліфтів дозволяє опосередковано бачити якість та вчасність проведення технічного обслуговування ліфтового обладнання. Показник кількості зупинок – показує якість обслуговування ліфтового обладнання. Показник кількості ліфтів, що стоять більше доби відображає оперативність проведення ремонтів ліфтового обладнання. Таблиця 10. Функціональність розділу «Рейтингові показники роботи ліфтового обладнання»

№ з/пФункція Опис
-   Рейтингові показники Рейтингові показники відображаються:

-          в середньому по місту;

-          по обраному району та місце району в загальноміському рейтингу районів;

-          по територіям ЖЕДів в загальноміському рейтингу ЖЕДів.
-   Звіт загальних результатів рейтингу районів Звіт загальних результатів рейтингу районів:

-          місце Району в загальноміському рейтингу та динаміка зміни даного показника з минулого періоду (кількість місць на які змінились показники);

-          кількість ліфтів в обслуговуванні;

-          кількість балів, що отримано районами за звітний період. Кількість балів розраховується за критеріями оцінки;

-          відхилення значення від середнього по місту.
-   Звіт із показниками роботи ліфтового обладнанняЗвіт із показниками роботи ліфтового обладнання (відображає показники по районам).
-   Реєстр заявок Реєстр заявок, який містить інформацію по простою ліфтів, що зафіксований за даними центральної диспетчерської служби м. Києва 1557. Доступ до інформації у реєстрі заявок надається згідно присвоєного користувачу рівня доступу та обраного напрямку.


Перелік звітів: 1. Для порівняння загальних результатів рейтингу районів необхідно дотримуватися наступного формату таблиці в загальному представленні: Стовпець 1: Місце Району в загальноміському рейтингу та динаміка зміни даного показника з минулого періоду (кількість місць на які змінились показники ) Стовпець 2: Назва району. Стовпець 3: Кількість ліфтів в обслуговуванні. Стовпець 4: Кількість балів, що отримано районами за звітний період. Кількість балів розраховується за критеріями оцінки. Стовпець 5: Відхилення значення від середнього по місту.
2. Детальний звіт із показниками роботи ліфтового обладнання. Відображає актуальні значення показників по районам. Графічне представлення.       Звіт реалізовано у вигляді таблиці з наступними стовпцями:       Стовпець 1. Назва: Району Містить назву відповідного району м.Києва або житлово-експлуатаційної дільниці.       Стовпець 2. Кількість ліфтів в обслуговуванні.       Стовпець 3.Часовий ресурс, діб на місяць.       Стовпець 4. Простій ліфтового обладнання, діб на місяць.       Стовпець 5. Доля простою ліфтового обладнання.       Стовпець 6. Відхилення від середнього значення по місту.       Стовпець 7. Середній час запуску ліфта (годин).       Стовпець 8. Відхилення від стандартного значення по місту.       Стовпець 9. Кількість зупинок ліфтів за період.       Стовпець 10. Кількість зупинок на один ліфт в обслуговуванні.       Стовпець 11. Відхилення від середнього значення по місту.             Стовпець 12. Кількість ліфтів в простої більше 1 доби.             Стовпець 13. Доля ліфтів в простої від загальної кількості в обслуговуванні.           Сумарні показники відображаються в останньому рядку таблиці.           Заголовок: Разом.           Останній рядок виділяється шрифтом.

  1. 3.  Реєстр заявок. Містить інформацію по простою ліфтів, що зафіксований за даними центральної диспетчерської служби м.Києва 1557. Доступ до інформації у реєстрі заявок надається згідно присвоєного користувачу рівня доступу та обраного напрямку.

Графічне представлення. Реєстр заявок реалізовано у вигляді таблиці з наступними стовпцями: Стовпець 1. Назва: Району Стовпець 2. Назва: Балансоутримувач. Містить назву житлово-експлуатаційної дільниці, що відповідає за дане ліфтове обладнання. Стовпець 3. Назва: Місце. Містить назву ліфту. Стовпець 4. Назва: Виконавець. Містить найменування виконавця. Стовпець 5. Назва: Номер заявки. Містить реєстраційний номер відповідної заявки. Стовпець 6. Назва: Статус заявки. Містить поточний статус виконання робіт по заявці. Стовпець 7. Назва: Тип заявки. Містить назву відповідного типу заявки або короткий опис ситуації. Стовпець 8. Назва: Дата початку робіт. Містить фактичну дату початку робіт по заявці. Формат: рррр-мм-дд гг:хх:сс. Стовпець 9. Назва: Планова дата виконання. Містить планову дату виконання робіт по заявці. Формат: рррр-мм-дд гг:хх:сс. Стовпець 10. Назва: Коментар по заявці. Містить короткий коментар по заявці у довільному форматі. Стовпець 11. Назва: Резолюція. Містить коротку резолюцію по заявці у довільному форматі.

5.5.1        Робота з розділом «Рейтингові показники роботи ліфтового обладнання»

Для того, щоб перейти до розділу Рейтингові показники роботи ліфтового обладнання, необхідно натиснути на кнопку з відповідною назвою на панелі вибору вітрин, при цьому кнопка підсвічується світло-сірим кольором: Рисунок 62. Перехід до роботи з вітриною «Рейтингові показники роботи ліфтового обладнання» При переході до вітрини Рейтингові показники роботи ліфтового обладнання відображається вікно перегляду звітів, яке має наступний вигляд: Рисунок 63. Вікно вітрини «Рейтингові показники роботи ліфтового обладнання» Відслідковування динаміки значень представляється за періодами. Керування застосуванням фільтрів по періодам здійснюється за допомогою панелі «Фільтри»: Рисунок 64. Панель «Фільтри» Для перегляду статистики даних за певний період, необхідно на панелі «Фільтри» обрати район зі списку, що розкривається (використовуйте лінійку прокрутки справа). Відмінити критерій фільтру можливо, натиснувши кнопку «Очистити». Навігація між вітринами даних (повернення на попередню сторінку) здійснюється за допомогою піктограми  «Назад».
            Крім того, доступна функція вибору періоду для відображення інформації. Вибір періоду здійснюється у спливаючому переліку періодів при натисканні на поле «Період» на верхній панелі меню:
   Рисунок 65. Перелік періодів Доступна функція представлення даних за найкращими або найгіршими ліфтами. Для її використання необхідно натиснути назву фільтра: Рисунок 66. Представлення за найкращими та найгіршими ліфтами На дашборді представлений звіт Рейтинг районів по ліфтам. Він має наступний вигляд: Рисунок 67. Рейтинг районів по ліфтам
При натисненні на назву району інформація про нього відображається у нижній частині дашборду: Рисунок 68. Представлення інформації щодо ліфтів по району Рисунок 69. Рейтинг району по ліфтам
Рисунок 70. Динаміка рейтингу району по ліфтам
Для переходу до загального переліку ліфтів необхідно натиснути на посилання «Загальний перелік» у верхньому правому куті звіту:
Після цього відбувається перенаправлення на загальний перелік, який має наступний вигляд: Рисунок 71. Загальний перелік ліфтового обладнання
При натисненні на назві району відбувається перехід до перегляду інформації щодо ліфтів по всім ЖЕДам району: Рисунок 72. Перелік ліфтового обладнання по ЖЕДам району При натисненні на назві ЖЕД відбувається перехід до перегляду інформації щодо заявок по ліфтовому обладнанню за даним ЖЕДом: Рисунок 73. Перелік заявок по ліфтовому обладнанню

5.6              Функціональність розділу «Інформація про актуальний стан подачі комунальних послуг в районі»

Таблиця 11. Функції компоненту звітності «Інформація про актуальний стан подачі комунальних послуг в районі»

Функція Опис
Відображення зведеної інформації щодо проблематики подачі комунальних послугФункція повинна забезпечувати можливість відображення інформації про подачу комунальних послуг в багатоквартирні будинки району із застосовуванням інтеграції з картографічним ресурсом АС «Майно» - позначення аварійно відключених та планово відключених будинків на інтерактивній мапі м. Києва.
Відображення інформації щодо проблематики подачі комунальних послуг Функція повинна забезпечувати можливість відображення інформації про:

- подачу комунальних послуг до будинків району (Будинки, у яких відсутня подача послуг, або які мають проблеми з наданням послуг, повинні бути виділені особливим чином - позначкою, в залежності від тривалості проблемної ситуації та характеру проблеми. При наведенні на позначку необхідно мати змогу у вікні, що виринає, побачити інформацію про тривалість та причину події, планову дату її вирішення, а також відповідальну організацію.)

- загальну кількість по місту щодо будинків без проблем із постачанням комунальних послуг; аварійно відключених будинків; планово відключених будинків (інформаційна панель);

- динаміку подачі комунальних послуг до будинків по районах (діаграма);

- кількість будинків за три останні доби з проблемами постачання комунальних послуг за обраним районом (лінійна діаграма);

- звіт про поточну кількість аварійних будинків в розрізі організацій - виконавців робіт.


5.6.1        Робота з розділом «Інформація про актуальний стан подачі комунальних послуг в районі»

Для того, щоб перейти до вітрини Подача комунальних послуг, необхідно натиснути на кнопку з відповідною назвою на панелі вибору вітрин, при цьому кнопка підсвічується світло-сірим кольором: Рисунок 74. Перехід до роботи з вітриною «Подача комунальних послуг» При переході до звіту вітрини Подача комунальних послуг відображається вікно перегляду звітів, яке має наступний вигляд: Рисунок 75. Вітрина «Подача комунальних послуг»           Є можливість змінити представлення даних за кількістю будинків або за кількістю ситуацій. Для цього необхідно натиснути на відповідний напис у заголовку звіту: .
          У звіті відображається інформація по відсутності послуг за районами: ГВП. Кількість будинків з відключеним гарячим водопостачанням. ХВП. Кількість будинків з відключеним холодним водопостачанням. ЦО. Кількість будинків з відключеним центральним опаленням. Ел. Кількість будинків з відключеним електропостачанням.                       Сумарна кількість відключених будинків за кожною послугою відображається в останньому рядку таблиці. Останній рядок виділяється шрифтом та має динамічне представлення: -            сумарна кількість відключених будинків; -            показник зміни кількості відключених будинків за звітний період.
          У звіті відображається інформація відносно низької якості  послуг за районами, а також за аварійними літами.
          Назви районів є посиланнями. При натисканні на назву району відкривається деталізований звіт за відповідним районом. При цьому доступ до деталізованої інформації за всіма районами надається користувачам, які мають рівень доступу 0, а користувачі з рівнем доступу 1 або 2 мають доступ до інформації тільки за відповідним підзвітним районом.           Деталізований звіт подачі комунальних послуг у районі має наступний вигляд: Рисунок 76. Деталізований звіт подачі комунальних послуг у районі             Дані за кількістю відключених будинків є посиланнями на карту послуг.   Вітрина «Карта послуг» При переході до звіту вітрини Карта послуг відображається вікно перегляду звітів, яке має наступний вигляд: Рисунок 77. Вікно перегляду вітрини Карта послуг У лівій частині вікна відображено інтерактивну карту актуального стану роботи ліфтового обладнання з можливістю управління масштабом за допомогою кнопок масштабування  у лівому верхньому кутку карти.                   Якщо в будинку наявні проблеми в подачі комунальних послуг, він маркується на карті спеціальною позначкою відповідного кольору:

При наведенні на маркер з’являється спливаюче вікно з коротким повідомленням про поточний стан будинку (Повідомлення: «відключено аварійно» або «відключено планово»). При натисненні на маркер (одне натискання кнопкою миші) з’являється спливаюче вікно з розвернутим повідомленням про поточний стан будинку. Формат повідомлення:

Рисунок 78. Відображення інформації про ситуацію з подачею послуг в будинок Загальна оперативна інформація про подачу послуг представлена у вигляді інформаційної панелі у правій верхній частині вікна. На інформаційній панелі відображено інформацію про кількість по місту:

            Рисунок 79. Оперативна інформація про стан подачі послуг

Діаграма динаміки подачі комунальних послуг до будинків (по районах).           Звіт представлено лінійною діаграмою кількості будинків з проблемами постачання комунальної послуги за обраним районом (по горизонтальній осі – періоди часу за три останні доби, по вертикальній – кількість будинків без послуги). Звіт має наступний вигляд: Рисунок 80. Динаміка подачі комунальних послуг до будинків             Звіт із інформацією про поточну кількість аварійних будинків в розрізі організацій-виконавців робіт.
          Звіт має наступний вигляд: Рисунок 81. Звіт із інформацією про поточну кількість аварійних будинків
          Звіт являє собою таблицю з наступними стовпцями:


5.7              Функціональність розділу «Інформація про актуальний стан роботи ліфтового обладнання»

Таблиця 12.  Функції компоненту звітності «Інформація про актуальний стан роботи ліфтового обладнання»

Функція Опис
Відображення зведеної інформації щодо проблематики в роботі ліфтового обладнанняФункція повинна забезпечувати можливість відображення інформації щодо проблематики в роботі ліфтового обладнання із застосовуванням інтеграції з картографічним ресурсом АС «Майно» - позначення будинків, у яких ліфти знаходяться у неробочому стані, на інтерактивній мапі м. Києва.

Колір позначки будинку відповідає тривалості зупинки ліфтового обладнання та виду проблеми.

При наведенні на позначку необхідно мати змогу у вікні, що виринає, побачити інформацію про тривалість та причину події, планову дату її вирішення, а також відповідальну організацію.
Відображення інформації щодо простою ліфтового обладнання Відображення інформації щодо простою ліфтового обладнання в розрізі даних:

- тривалість простою;

- причини простою;

- відповідальна організація.

Відображення статистичної інформації щодо простою ліфтового обладнання:

- тривалість простою на поточний момент;

- кількість під’їздів, де не працює жоден з ліфтів;

- частота зупинок ліфтового обладнання за останні 7 днів;

- проблематика розкрадання ліфтового обладнання – кількість ліфтів, що простоює з відповідної причини.


Візуальне відображення для моніторингу роботи ліфтового обладнання в районі. При наявності в поточний момент проблеми з роботою ліфту, необхідно він позначається відповідною позначкою. При наведенні на позначку у вікні, що виринає, відображається інформація про тривалість та причину події, планову дату її вирішення, а також відповідальну організацію. Відображення інформації про простій ліфтового обладнання  реалізується в розрізі тривалості простою з вказуванням:

-       Статистику по тривалості простою ліфтового обладнання на поточний момент; -       Статистику про кількість парадних, де не працює жодний з ліфтів; -       Статистику по частоті зупинок ліфтового обладнання за останні 7 днів; -       Статистику по проблематиці розкрадання ліфтового обладнання – кількість ліфтів, що простоює з відповідною причиною розкрадання обладнання.

5.7.1        Робота з розділом «Інформація про актуальний стан роботи ліфтового обладнання»

Графічне представлення звіту. Аналогічне постачанню комунальних послуг до будинків. Переход до звіту відбувається з вітрини «Подача комунальних послуг» Рисунок 82. Актуальний стан роботи ліфтового обладнання

  1. Позначення будинків з проблемними ліфтами на інтерактивній карті м.Києва. Якщо в будинку наявні проблеми щодо роботи ліфтового обладнання, він маркується на карті спеціальною позначкою відповідного кольору:

-         червоний – для аварійних ситуацій; -         жовтий – для планових робіт. При наведенні на маркер з’являється спливаюче вікно з коротким повідомленням про поточний стан ліфтового обладнання (Повідомлення: «зупинка аварійна» або «зупинка планова»). При натисненні на маркер (одне натискання кнопкою миші) з’являється спливаюче вікно з розвернутим повідомленням про поточний стан ліфтового обладнання в будинку.          Формат повідомлення: -    Ліфтове обладнання (поточний стан ліфтового обладнання: «відключено аварійно» або «відключено планово»). -    Адреса: (адреса будинку у форматі: вул., номер будинку). -    Балансоутримувач: (назва житлово-експлуатаційної контори). -    Номер заявки: (номер заявки на проведення робіт). -    Тип заявки: (опис поточної ситуації). -    Годин простою: (кількість годин, протягом яких не працює ліфтове обладнання, з точністю до другого знаку після коми). -    Планова дата закриття заявки: (дата у форматі рррр-мм-дд гг-хх-сс). -    Виконавець: (офіційна назва компанії, що виконує роботи по заявці). Рисунок 83. Формат повідомлення про проблеми в роботі ліфтового обладнання в будинку

  1. Інформаційна панель, яка відображає загальну по місту або району:

-    тривалість простою ліфтового обладнання на поточний момент; -    кількість парадних, де не працює жодний з ліфтів; -    частоту зупинок ліфтового обладнання за останні 7 днів; Інформація подається у вигляді таблиці. Заголовки таблиці:


  1. Діаграма поточного стану ліфтового обладнання.

Заголовок: Робота ліфтового обладнання. Динамічний підзаголовок: Назва району м. Києва.             Візуалізація даних: стовпчаста діаграма кількості непрацюючих ліфтів за кожним районом (підпис осі – кількість звернень). Кожен стовпець представляє кількість по району: -         будинків з працюючими ліфтами (зелений стовпець, назва: Будинки без проблем); -         будинків, в яких проводиться планове обслуговування ліфтів (жовтий стовпець, назва: Відключено планово); -         будинків, в яких не працюють ліфти внаслідок аварії (червоний стовпець, назва: Відключено аварійно).             При наведенні на стовпець з’являється спливаюче вікно з повідомленням про поточний стан ліфтового обладнання (Повідомлення: стан ліфтового обладнання: (поточна кількість непрацюючих ліфтів).

  1. Звіт із інформацією про поточну кількість аварійних ліфтів та лифтів, що простоюють через розкрадання обладнання, в розрізі організацій.


Звіт візуалізовано у вигляді таблиці з наступними стовпцями:

Назви організацій, що відповідають за ліфтове обладнання. При натисканні на заголовок відбувається сортування даних за назвою організації.

Кількість на поточний час аварійних ситуацій, що відносяться до відповідної організації. При натисканні на заголовок відбувається сортування даних за значенням.

Поточна кількість будинків з наявністю непрацюючих лифтів, які простоюють через розкрадання обладнання. При натисканні на заголовок відбувається сортування даних за значенням.

5.8              Функціональність розділу «Інформація про актуальний стан запуску опалювального сезону»

Таблиця 13. Функції компоненту звітності «Інформація про актуальний стан запуску опалювального сезону»

Функція Опис
Відображення зведеної інформації (візуалізація) щодо запуску опалювального сезону.Функція повинна забезпечувати можливість відображення, із застосовуванням інтеграції з картографічним ресурсом АС «Майно», інформації щодо процесу запуску опалювального сезону та візуально відмітити, позначками різного кольору, готовність будинків району до опалювального сезону, процес підключення будинків до ЦО та відслідковування аварійних ситуацій на інфраструктурних об’єктах та локальних проблемних ситуацій, пов’язаних з заповітреністю внутрішньобудинкових систем ЦО.
Відображення інформації щодо запуску опалювального сезону Функція повинна забезпечувати можливість відображення інформації:

- кількості будинків, підключених до системи ЦО;

- відображення аварійних ситуацій, що призводять до відсутності послуги ЦО;

- відображення кількості скарг (та їх місцезнаходження) на повну або часткову відсутність послуги ЦО в квартирі;

- статистичної інформації з підключення будинків до системи ЦО під час запуску опалювального сезону;

- статистичної інформації з кількості будинків, в яких опалення відсутнє у зв’язку з аварією.


Компонент супроводжує процес запуску опалювального сезону та візуально ілюструє маркерами готовність будинків району до опалювального сезону, процес підключення будинків до централізованого опалення та відслідковування аварійних ситуацій на інфраструктурних об’єктах та локальних проблемних ситуацій пов’язаних з заповітреністю внутрішньо-будинкових систем опалення. Компонент включає:


5.8.1        Робота з розділом «Інформація про актуальний стан запуску опалювального сезону»

Для того, щоб перейти до розділу Опалення, необхідно натиснути на кнопку з відповідною назвою на панелі вибору розділів, при цьому кнопка підсвічується оранжевим кольором:
Рисунок 84. Перехід до роботи з розділом «Опалення» Після цього у правій частині робочого вікна з’являється перелік доступних звітів: Рисунок 85. Перелік доступних звітів розділу Опалення
Для переходу до перегляду конкретного звіту, необхідно натиснути на його назву.
Вітрина даних «Актуальний стан запуску опалювального сезону» має наступний вигляд: Рисунок 86. Вікно перегляду звіту «Актуальний стан запуску опалювального сезону» Інформаційна панель у верхній правій частині вікна відображає:


Звіт має наступний вигляд: Рисунок 87. Інформаційна панель Запуску опалювального сезону При натисненні на назву стану відбувається перебудова деталізованої інформації про розподілення будинків за даним станом по районах. Звіт «Детальна інформація по відповідному стану (з аварійними відключеннями)» має наступний вигляд: Рисунок 88. Інформаційна панель «Детальна інформація будинки з аварійними відключеннями»                    При натисненні на назву району, інформація про динаміку подачі опалення відображається на графіку Динаміка подачі ЦО у правій частині звіту. Відслідковування динаміки значень представляється на графіку у нижній частині вікна в залежності від рівня доступу користувача:

Звіт має наступний вигляд: Рисунок 89. Динаміка проблем запуску опалювального сезону При переключенні на Таблицю представлений звіт із інформацією про поточну кількість будинків з аварійною системою ЦО в розрізі організацій. Звіт має наступний вигляд: Рисунок 90. Кількість будинків з аварійною системою ЦО в розрізі організацій

5.9              Функціональність розділу «Інформація про випуск транспорту на маршрути КП «Київпастранс»

Компонент надає керівнику району інформацію про реальний випуск транспортних засобів на маршрути в порівнянні з планом, що був запланований підприємством. Це дозволяє розуміти поточну проблематику в перевезенні пасажирів громадським транспортом, що спричинена не виїздом на маршрути відповідних транспортних засобів. Інформування про план/факт випуску громадського транспорту на маршрути надається для всіх маршрутів громадського транспорту, що переміщуються по території районів міста Києва: -  статистика по виїзду на маршрути по типах громадського транспорту:

-  групування інформації по:

-  відтворення в режимі реального часу кількості транспорту, що перебуває на маршруті; -  динаміка виконання плану випуску громадського транспорту по депо за останній тиждень.
Таблиця 14.  Функції компоненту звітності «Інформація про випуск транспорту на маршрути КП «Київпастранс»

Функція Опис
Відображення інформації про фактичний випуск транспортних засобів на маршрути громадського транспорту міста Києва.Функція повинна забезпечувати можливість відображення інформації про:

- план/факт виїзду транспорту на маршрути;

- статистику виїзду на маршрути за типом составу (автобуси, тролейбуси, трамваї);

- статистику виїзду на маршрути за депо (автобусні, тролейбусні,  трамвайні) та маршрутами;

- кількість транспорту, в режимі реального часу, що перебуває на маршруті;

- динаміка виконання плану випуску громадського транспорту в розрізі депо за останній тиждень.


Інформація надається у вигляді вітрин даних:

  1. Інформаційна панель, яка відображає планову та фактичну кількість випуску транспорту на маршрути (загальна кількість автобусів, трамваїв та тролейбусів).
  2. Інформаційна панель, яка відображає деталізацію планової та фактичної кількості випуску транспорту на маршрути за типами транспортних засобів: автобус, трамвай, тролейбус.
  3. Графік динаміки випуску транспортних одиниць кожного типу за звітний період (28 днів).
  4. Кругова діаграма, що відображає причини невиїзду транспорту на маршрути.
  5. Графік динаміки причин невиїзду транспортних одиниць.
  6. Інформаційна панель, яка відображає планову та фактичну кількість випуску транспорту кожного відповідного типу на маршрути (кількість автобусів, трамваїв або тролейбусів).
    1. Реєстр випуску на маршрути транспорту по кожному з АТП або депо.


5.9.1        Робота з розділом ««Інформація про випуск транспорту на маршрути КП «Київпастранс»

Для того, щоб перейти до розділу КиївПастранс, необхідно натиснути на кнопку з відповідною назвою на панелі вибору розділів, при цьому кнопка підсвічується оранжевим кольором:
Рисунок 91. Перехід до роботи з розділом «КиївПастранс» Після цього у правій частині робочого вікна з’являється перелік доступних звітів: Рисунок 92. Перелік доступних звітів
Для переходу до перегляду звіту, необхідно натиснути на його назву. При цьому відбувається перехід до вікна перегляду звітів «КиївПастранс», яке має наступний вигляд:
Рисунок 93. Вікно перегляду звітів
Даний компонент надає керівнику району інформацію про реальний випуск транспортних засобів на маршрути в порівнянні з планом, що був запланований підприємством. Це дозволить розуміти поточну проблематику в перевезенні пасажирів громадським транспортом, що спричинена невиїздом на маршрути відповідних транспортних засобів.
У вікні доступні для перегляду наступні звіти:

  1. Інформаційна панель, яка відображає планову та фактичну кількість випуску транспорту на маршрути (загальна кількість автобусів, трамваїв та тролейбусів). Ця панель має наступний вигляд:

Рисунок 94. Інформаційна панель, яка відображає планову та фактичну кількість випуску транспорту на маршрути Планова кількість транспорту, який повинний був виїхати на маршрути, представлена зеленою цифрою з підписом «Плановий випуск». Фактична кількість транспорту, який не виїхав на маршрути, представлена червоною цифрою з підписом «не виїхало».

  1. Інформаційна панель, яка відображає деталізацію планової та фактичної кількості випуску транспорту на маршрути за типами транспортних засобів: автобус, трамвай, тролейбус.



Рисунок 95. Інформаційна панель, яка відображає деталізацію планової та фактичної кількості випуску транспорту на маршрути за типами транспортних засобів
Планова кількість автобусів, які повинні були виїхати на маршрути, представлена чорною цифрою, фактична кількість автобусів, які не виїхали на маршрути, представлена червоною цифрою, якщо кількість дорівнює нулю, то сірою: Планова кількість тролейбусів, які повинні були виїхати на маршрути, представлена чорною цифрою, фактична кількість тролейбусів, які не виїхали на маршрути, представлена червоною цифрою, якщо кількість дорівнює нулю, то сірою: Планова кількість трамваїв, які повинні були виїхати на маршрути, представлена чорною цифрою, фактична кількість трамваїв, які не виїхали на маршрути, представлена червоною цифрою, якщо кількість дорівнює нулю, то сірою:

  1. Реєстр випуску на маршрути транспорту по кожному з АТП або депо.

Представлений у вигляді таблиці:

Стовпці таблиці:

автобус, трамвай, тролейбус

При натисненні на відповідну іконку, відбувається перенаправлення на перегляд інформації по даному виду транспорту: Рисунок 96. Звіт по випуску на маршрути автобусів При натисненні на назву відповідного АТП, відбувається перехід до перегляду детальної інформації по цій організації:
Рисунок 97. Перегляд детальної інформації по окремих маршрутах На головному екрані представлений звіт по причинам невиїзду транспорту на маршрути: Рисунок 98. Причини невиїзду транспорту на маршрути При наведенні на будь-яку частину діаграми звіту, з’являється спливаюче вікно підказки, в якому відображено причину невиїзду, а також процентне співвідношення кількості випадків. На головному екрані також представлено графік динаміки випуску транспорту на маршрути: Рисунок 99. Динаміка випуску транспорту на маршрути На головному звіті також представлено графік невиїзду транспорту на маршрути з вказуванням причини невиїзду: Рисунок 100. Динаміка невиїзду транспорту на маршрути

6          ЗВІТНІСТЬ М. КИЄВА

Рисунок 101. Узагальнена інформація по всім сферам Києва На дашборді зображено узагальнену інформацію по всім сферам Києва.

  1. Звернення громадян


7           ЗАВЕРШЕННЯ РОБОТИ

У випадку, якщо АРМ користувача не є мультимедійним пристроєм, що призначений виключно для відображення звітів з статистичною інформацією верхнього рівня, після завершення роботи у Системі, в цілях безпеки, необхідно здійснити вихід із Системи – завершити сеанс роботи користувача під певним обліковим записом. Для цього необхідно, в разі потреби відображення меню піктограм, згори в лівому верхньому куті натиснути піктограму   «Меню» (що однократним натисканням керує відображенням або згортанням меню з піктограм «Профіль», «Головна», «Дашборди», «Налаштування», «Секції» та «Вийти») та натиснути на піктограму  «Вийти». Рисунок 102. Вихід з системи: Меню «Вийти»

8           ЗВОРОТНИЙ ЗВ’ЯЗОК ТА ТЕХНІЧНА ПІДТРИМКА

В разі наявності зауважень до роботи Системи, а також у випадку відмови системи чи виникнення питання стосовно можливої несправності Системи (збій), необхідно невідкладно звернутись до спеціалістів Головного інформаційно-обчислювального центру щодо технічної підтримки Системи. Для прискорення вирішення питання, необхідно бути готовим пояснити спеціалісту з технічної підтримки всю послідовність дій, під час яких виникає збій у роботі.

rest_documentconversion_latest_conversion_thumbnail_32310137_1