Вкажіть, якщо можливо, як можна буде виміряти і оцінити результат від реалізації проекту. Наведіть значення таких показників на даний момент і ваш прогноз щодо них після реалізації. Наприклад, ви пропонуєте організувати наземний пішохідний перехід на сусідній вулиці (зебру). Показником для оцінки може бути кількість ДТП на цьому перехресті за участі пішоходів до і після реалізації. Можливо ви знаєте, що при організації переходу, в середньому, ця цифра знижується на 40% при організації переходу. Вкажіть це і дайте посилання на джерело ваших даних. Даний розділ не є обов'язковим для заповнення, але демонструє, наскільки глибоко ви розібралися в предметі і розумієте принципи розподілу обмежених бюджетних коштів. Це дозволить зрозуміти ефективність запропонованих вами заходів.
Проекти, що пройшли попередню перевірку, публікуються в електронній системі для збору голосів підтримки за проект. Збір голосів підтримки за проект передбачає, що опубліковані проекти в електронній системі мають отримати шляхом голосування за них необхідну кількість голосів підтримки, визначену параметрами громадського бюджету на відповідний рік. Голосування по збору голосів підтримки триває 20 (двадцять) днів з моменту публікації. Проекти, що зібрали необхідну кількість голосів підтримки, виносяться на публічне обговорення та експертизу. Публічне обговорення проекту починається з моменту набрання необхідної кількості голосів підтримки і завершується не пізніше останнього дня прийняття проектів до голосування робочою групою. Проекти розроблені авторами електронних петицій, які набрали понад 1000 голосів, направляються на експертизу одразу після публікації на сайті.
Виберіть зі списку, до якої категорії належить проект. Цей список також може вам допомогти при під час пошуку ідеї для проекту.
Заходи, спрямовані на посилення громадського порядку, безпеку громадян та захист їхньої власності (наприклад, запровадження системи відеоспостереження, пожежної охорони, тощо).
Створення та ремонт доріг. Розвиток пішохідної інфраструктури, зокрема підземних переходів тощо. Розв’язання проблеми заторів. Облаштування паркувальних місць для автомобілів. Облаштування велосипедних доріжок, паркувальних місць та пунктів прокату велосипедів. Доступ до громадського транспорту. Удосконалення мережі громадського транспорту. Розвиток екологічного громадського транспорту.
Заходи, спрямовані на енергозбереження.
Облаштування та озеленення територій. Облаштування дитячих майданчиків. Вуличне освітлення. Утилізація відходів. Поліпшення якості питної води (бювети, тощо).
Створення та розвиток закладів культурного напряму. Організація культурного дозвілля (фестивалі, вистави концерти, конкурси, ярмарки, виставки тощо). Реставрація архітектурних пам'яток. Проекти з розвитку міського туризму та туристичної інфраструктури.
Запобігання та ліквідація забруднення навколишнього середовища. Охорона природних ресурсів. Організація безпритульних тварин, включаючи чіпування, створення та розвиток притулків, регулювання їх чисельності. Вигул свійських тварин.
Що стосується життя громадян у суспільстві
Розвиток установ позашкільної, шкільної та вищої освіти. Організація просвітницьких заходів, тренінгів, курсів, семінарів.
Розвиток медичної інфраструктури, покращення доступу до медичних установ та доступності отримання медичних послуг. Організація заходів, направлених на ранню діагностику та профілактику захворювань. Пропагування здорового способу життя.
Розвиток закладів та заходи соціального спрямування, включаючи заходи з реабілітації інвалідів. Захист інвалідів, сиріт, непрацездатних осіб, пенсіонерів, багатодітних сімей. Забезпечення вільного доступу інвалідів до об’єктів, закладів і заходів міста.
Розвиток закладів спортивно-оздоровчого напряму. Організація спортивних заходів (змагання, марафони тощо). Популяризація спорту та здорового способу життя.
Автоматизація систем з надання послуг мешканцям (наприклад, онлайн реєстрація місця проживання). Інтерактивні карти. Мобільні додатки щодо міської інфраструктури. Облаштування зон wi fi.
Спробуйте в 2-4 реченнях розкрити суть свого проекту і його ключову відмінність. Що він собою являє? Що несе під собою його назва? Додайте опис, що буде трохи більший за обсягом. Перечитайте його, видаліть всі зайві слова, які не додають сенсу. Покажіть назву і короткий опис декільком своїм друзям і запитайте, чи зрозуміло їм з цього тексту, що саме ви пропонуєте зробити. Відредагуйте граматику: це також буде впливати на сприйняття вашого проекту. Приклад хорошого опису для проекту “Сквер “Промінчик” на місці пустиря на Гравітоні”: За ЗОШ №28 вже багато років знаходиться пустир. До того ж зелених зон на Гравітоні дуже небагато. Пропонуємо на місці даного пустиря розбити тематичний сквер із зеленими насадженнями, лавочками та дитячим майданчиком, обігравши в оформленні тему сонця. Дизайн-проект додається до проекту. З такого опису точно зрозуміло: де планується об'єкт, чому він там потрібен, як він буде виглядати (що включати) і чому цей проект більш конкурентний, ніж аналогічні (автор сам зробив дизайн, сквер тематичний).
Вкажіть точно і чітко, де повинен бути реалізований проект. Спочатку виберіть зі списку район або, якщо проект стосується всього міста, вкажіть значення “все місто”. Далі уточніть мікрорайон і / або житловий масив, якщо це можливо, а також точну адресу, якщо результат проекту буде прив'язаний до якогось конкретного будинку (наприклад, ремонт школи чи сквер перед будинком) і його назву, якщо це якась установа (школа, садок, лікарня, бібліотека тощо).
Сформулюйте її коротко і чітко. Назва має містити не більше 6–8 слів. Не потрібно описувати суть проекту, дайте якийсь тег, ідею. Це саме те, що побачать люди в першу чергу, те, що їх має зацікавити читати про проект далі. Зосередьтеся на об'єкті, який має бути створений. Назва повинна містити вказівку щодо того, який саме об'єкт буде створений або змінений, що саме буде реалізовано. Будьте конкретні. Вкажіть який саме сквер, свято, будинок, послугу для громадян ви хочете створити / змінити / модернізувати. Приклади вдалих назв: “Алея кривих дзеркал в парку Жовтневому”, “Свято небесних ліхтариків”, “Сонячні батареї для дитячих садків”. Погана назва може бути
Приклади невдалих назв: “Проект реконструкції муніципального об'єкта номер 133 за адресою вул. Головній 3”, “Перекладання асфальту”, “Допомога дітям-сиротам”.
Опишіть, хто зможе користуватися результатами проекту. Чи будуть це жителі міста, жителі району і їхні гості, відвідувачі однієї установи, або одна якась вікова або соціальна група,: тільки автомобілісти, тільки велосипедисти, мами з колясками, всі, у кого є ноутбуки, або всі, хто любить спорт і т.д. Наприклад, ліхтарями у парку Жовтневому будуть користуватися всі жителі і гості міста, а відремонтованим дахом в дитячому садку, - тільки діти, які його відвідують, педколектив закладу. Величина Обсяг групи користувачів ні в якому разі не применшує необхідність реалізації вашого проекту, але голосуючі мають об'єктивно розуміти ситуацію, щоб оцінити і вигоди, і витрати.
Проблема Вкажіть коротко в чому полягає проблема чи потреба, чому є необхідність в реалізації, до чого призведе не реалізація вашого проекту (обрушиться дах школи, полетять шпаки, дітям не буде де гратися). Які існують тренди і передумови, що формують цю необхідність. Додайте, що ця проблема значить для вас, ваших близьких і знайомих, що зміниться, якщо ця проблема вирішиться Рішення і його обґрунтування Розкажіть тут більш докладно, ніж в короткому описі, як саме ви пропонуєте вирішити проблему, чому вважаєте, що саме таке рішення найбільш оптимально за співвідношенням “витрати - терміни - результат”. З яких елементів складатиметься рішення, якими вони будуть, в чому відмінність від аналогів.
Вкажіть розмір загального бюджету проекту, розрахований вами в гривнях. Підготуйте бюджет (кошторис) проекту в форматі таблиці Excel. Для цього спочатку складіть список всіх статей витрат, які необхідні проекту. Статтями витрат можуть бути не тільки матеріали, але і роботи пов’язані з доставкою, зборкою, попередньою підготовкою, обмірами. Вкажіть, чи необхідна розробка технічної документації, вишукувальні роботи. Не забудьте про витрати, пов'язані з просуванням (особливо для проектів в області міських свят тощо). У списку матеріалів не пропустіть витратні матеріали, різні дрібниці і речі, які на перший погляд не вимагають витрат (саджанці квітів для клумби, наприклад). Далі оцініть, який обсяг кожного ресурсу необхідний (штук, кг, м, годин). Зберіть інформацію про вартість одиниці необхідних ресурсів. Використовуйте інтернет-довідники. Записуйте роздрібні ціни, не намагайтеся розрахувати величину знижки за обсяг або тендерні ціни. Корисні дані ви можете знайти на сайті http:%%//%%www.minregion.gov.ua. Перемножте передбачуваний необхідний обсяг ресурсу на вартість одиниці і підсумуйте отримані значення. Ця цифра і дорівнюватиме вашому підсумковому бюджету. Якщо ви сумніваєтеся, чи всі витрати включені, додайте під таблицю рядок “непередбачені витрати” і запишіть туди 20% від загального бюджету. Ще раз прорахуйте фінальну суму з урахуванням непередбачених витрат. Додайте отриманий файл до проектної заявки.
Озирніться навколо. Пройдіться по місту. Поговоріть з друзями і близькими. На що вони скаржаться, про що мріють? Придивіться до мам із дітьми і людей похилого віку — зазвичай міське середовище створює найбільше труднощів саме для них. Подумайте про те, що близько саме вам, у чому ви компетентні, на чому добре знаєтеся. Адже вам потрібно буде не тільки подати ідею, а й обґрунтувати і скласти її бюджет. Майте на увазі, що обов'язково будуть люди, які подадуть проекти про асфальтування доріг чи створення дитячих майданчиків, ви ж можете подумати і про реставрацію пам'ятника, і про зручний пандус для колясок в переході або навіть про фестиваль, присвячений трипільскій культурі тощо.
Опишіть, на яких умовах жителі зможуть користуватися результатами, відвідувати об'єкт. Доступ буде відкритий для всіх або лише для певних груп? Доступ вільний або за плату? Які пропонуються години роботи / доступу до об'єкта?
Ви можете додати до проектної заявки файли, що пояснюють вашу ідею. Це може бути зображення карти з нанесеною на неї ділянкою, де планується розміщення, схема, креслення створюваного об'єкта, фірмовий стиль проекту, презентація, опис схожих рішень, фото аналогів. Допустимі формати файлів: doc, docx, xls, xlsx, ppt, pptx, jpg, gif, png, pdf, txt. Максимальний обсяг кожного файлу - до 10 Мб.