Встановлення та налаштуванню клієнтської частини програмного забезпечення «СТІКЗ» VPN
для операційних систем Windows XP/Vista/7/8/8.1/Server2003/2008/2012
Для встановлення клієнтської частини ПК «СТІКЗ» потрібно завантажити інсталяційний пакет. Для цього скопіюйте та вставте в браузері посилання ftp://ftp.gioc.kiev.ua
У вікні авторизації введіть дані для доступу
Login = ftp_register
Password = X*w!8jE!rbeM
Після цього ви маєте побачити наступну сторінку
Обираємо першу теку from_givc/
Мал. 5.1. Вміст папки «from_givc/»
Будьте уважні, не передавайте ці дані стороннім особам. В даній папці знаходяться два інсталяційні пакети з назвою «STIKZ-client-1.0.0-all_Win» (Мал. 5.2) та папка з назвою «DriversWinXP.Server2003»(де знаходяться драйвер для операційної системи WindowsXP та Windows Server2003), один для 32(х86)- розрядної операційної системи, а інший для 64(х64)-розрядної системи. В залежності від того, яка система встановлена на вашому ПК, необхідно вибрати один з цих інсталяційних пакетів.
Як дізнатись розрядність системи?
Починаючи з версії Windows XP, операційні системи можуть мати різний тип розрядності:
Щоб дізнатись розрядність операційної системи на вашому комп’ютері на Робочому столі клацніть по ярлику «Комп'ютер» правою кнопкою миші і з контекстного меню виберіть «Властивості».
Якщо такого ярлика у Вас немає, зайдіть в меню «Пуск» і натисніть на кнопку «Комп'ютер» правою кнопкою миші. Зайдіть в «Властивості». Відкриється вікно, в якому Ви побачите всі основні відомості про комп'ютер. У рядку «Тип системи» буде вказана розрядність Windows.
Якщо Вам потрібно дізнатися розрядність системи Windows 8, натисніть комбінацію клавіш Ctrl E», відкриється вікно «Комп'ютер». Клікніть по пустому місцю правою кнопкою миші і зайдіть в «Властивості».
Відкрити вікно з основними відомостями про систему можна й іншим способом. Натисніть Ctrl I, щоб відкрити бічну спливаючу панель. Виберіть на ній «Відомості про комп'ютер». У вікні «Система» в полі «Тип системи» буде вказана розрядність.
Після вибору потрібно натиснути на інсталяційний пакет, наприклад на «STIKZ-client-1.0.0-all_Win-x86.exe», і почати встановлення. В відкритому вікні «Встановлення» натиснути кнопку «Далі» (Мал. 5.3).
УВАГА!!! Для встановлення ПЗ «СТІКЗ» на операційній системі WindowsXP або Windows Server2003, мають бути зроблені додаткові дії. Додаткові дії описані з позначкою «УВАГА!!!» будьте уважні.
Мал. 5.3. Вікно «Встановлення».
В наступному вікні потрібно прийняти ліцензійні умови угоди і натиснути на кнопку «Далі» (Мал. 5.4).
Мал. 5.4.Вікно прийнятя ліцензійної умови угоди.
Далі потрібно в полі «Пароль» ввести значення 123456 і натиснути на кнопку «Далі» (Мал. 5.5).
Мал. 5.5.Введення парольної фрази при інсталяції.
В наступному вікні можна ознайомитись з інформацією про встановлюваний ПК, після ознайомлення і натиснути на кнопку «Далі» (Мал. 5.6).
Мал. 5.6. Вікно інформації про ПК «СТІКЗ».
В вікні «Інформація про користувача» потрібно заповнити пусті графи. Зазначте свій П.І.Б та номер чи коротку назву закладу освіти, наприклад: ЗЗСО№18, та натиснути на кнопку «Далі» (Мал. 5.7).
Мал. 5.7.Вікно «Інформація про користувача».
В вікні «Усе готово для встановлення» відображається загальна інформація про інсталяцію (Мал. 5.8). Після натискання кнопки «Встановити» почнеться процес встановлення ПК «СТІКЗ» (Клієнтська частина).
Мал. 5.8.Вікно «Усе готово для встановлення».
Підчас встановлення може з’явитися вікно «Безопасность Windows» та запросити дозвіл на встановлення мережевого паролю «TAP-Windows Provider V9», для цього потріно поставити галочку біля пункту «Всегда доверять программному обеспечению OpenVPN technologies, Inc» і натиснути на кнопку «Установить» (Мал. 5.9). Встановлення продовжено.
Мал. 5.9.Вікно «Безопасность Windows».
В кінці встановлення з’явиться вікно «Копіювання сетифікатів для ПК СТІКЗ» (Мал. 5.10), в якому потрібно натиснути на кнопку «Вибрати». В наступному вікні потріно знайти архів(папку) з сетифікатом з розширенням *.tar, який був згенерований та наданий працівниками КП ГІОЦ вам особисто або на електронну пошту (Мал. 5.11) і натиснути на кнопку «Открыть». Важливо, в папці з згенерованим сертифікатом знаходиться кілька елементів, вам треба обрати останній архів з назвою ваш ПІБ.win з розширенням .tar
Після чого натиснути на кнопку «Скопіювати» (Мал. 5.10). Після успішного копіювання сертифікату з’явиться відповідне повідомлення на якому потрібно натиснути «ОК» (Мал. 5.12). Далі натиснути кнопку «Вихід», щоб завершити встановлення ПК «СТІКЗ».
Мал. 5.10.Вікно «Копіювання сетифікатів для ПК СТІКЗ».
Мал. 5.11.Вікно вибору сертифікатифікату для ПК СТІКЗ.
Мал. 5.12.Вікно успішного копіювання сертифікатів.
Перед закінченням встановлення з’явиться вікно про завершення встановлення ПК «СТІКЗ», в якому потрібно вибрати пункт «Так, перезавантажити комп’ютер зараз» і натиснути на кнопку «Готово» (Мал. 5.13).
Мал. 5.13.Вікно про успішне завершення встановлення.
УВАГА!!! Якщо ваша операційна система WindowsXP або Windows Server2003, вам потрібно після перезавантаження комп’ютера перевстановити мережевий драйвер «TAP-Windows Adapter V9», для цього виконайте наступні дії:
Натисніть правою кнопкою на іконці «Мой компьютер» та оберіть «Свойства системы». Оберіть вкладку «оборудование» та натисніть на кнопку «Диспетчер устройств», у вікні що з’явилось(Диспетчер устройств), натисніть на «+» напроти «Сетевые платы». У переліку що з’явиться найдіть напис «TAP-Windows Adapter V9» на якому буде відображатись жовтий знак оклику. Натисніть на ньому правою кнопкою миші та оберіть «Обновить драйвер…»
У новому вікні (Мал. 1.1) оберіть 3-й пункт «Нет, не в этот раз» і натисніть на кнопку «Далее»
Мал. 1.1
У вікні (Мал. 1.2) натисніть на «Установить из указанного места» і натисніть на кнопку «Далее»
Мал. 1.2
У вікні (Мал. 1.3) оберіть пункт «Не выполнять поиск. Я сам выберу нужный драйвер» натисніть на кнопку «Далее»
У вікні (Мал. 1.4) оберіть «Показать все устройства» і натисніть на кнопку «Далее»
Мал. 1.3
Мал. 1.4
У новому вікні (Мал. 1.5) натисніть на «Установить с диска»
Мал. 1.5
Мал. 1.6
У діалоговому вікні (Мал. 1.6) натисніть на кнопку «Обзор» та вкажіть на файл *.inf потрібного драйверу. У вашому випадку шлях до драйверу буде:
*\Клієнтська частина ПК СТІКЗ\Windows\DriversWinXP.Server2003\amd64 або i386\ OemWin2k.inf
Якщо виникне повідомлення про те що, драйвер не має цифрового підпису, натисніть на кнопку «Продолжить все равно»
Після завершення встановлення натисніть на «Готово». Після чого, запис «TAP-Windows Adapter V9» стане відображатись без жовтого знаку оклику.
УВАГА!!! Закрийте вікно «Диспетчер устройств» та перезавантажте комп’ютер ще раз. Після перезавантаження комп’ютера продовжуйте виконувати наступні кроки цієї інструкції
Як підключити VPN СТІКЗ
Після перезавантаження комп’ютера на робочому столі потрібно запустити ярлик з назвою «СТІКЗ (Клієнтська частина)» (Мал. 5.14).
Мал. 5.14. Ярлик «ПК «СТІКЗ»».
На панелі швидкого доступу з’явиться значок двох комп'ютерів з червоним хрестиком.
Натисніть на нього правою кнопкою миші і оберіть пункт “З’єднати” Відкриється віконце для введення паролю. Введіть пароль що виданий вам латинськими буквами. Пароль користувача (Стандарт Qwe123, який потрібно змінити).
Очікуйте з’єднання. Якщо VPN Stikz підключено правильно два маленькі комп'ютери стануть зеленого кольору. Після підключення можна переходити на сторінку авторизації в Реєстрі. Про успішне підключення випливе відповідне повідомлення
Синій – не підключенно
Жовтий – відбувається підключення
Зелений – підключений VPN
Після в треї з’явиться ярлик запущеного ПК «СТІКЗ (Клієнтська частина)».
В усі подальші рази, для початку роботи в Реєстрі потрібно буде підключитись до VPN сервера - натиснути на ярлик в треї (Мал. 5.15) два рази лівою кнопкою мишки і ввести пароль користувача(сертифікату). Про успішне підключення випливе відповідне повідомлення.
УВАГА!!! Наступний крок це зміна стандартного паролю користувача. Для цього натискаємо правою кнопкою миші на ярлик в треї. У контекстному меню обираємо кнопку «Змінити пароль» (Мал. 5.15). В новому вікні (Мал. 5.16) змінюємо стандартний пароль, на ваш щойно придуманий пароль, але який має бути не менше 8 символів і містити хоча би, дві цифри(якщо ваш пароль створений з букв, і навпаки якщо з цифр).
Мал. 5.15. Ярлик «ПК «СТІКЗ»».
УВАГА!!! Для зведення ризиків по захисту інформації, яка передається Інтернет каналами зв’язку ми рекомендуємо невідкладно змінити стандартний пароль користувача на свій згідно цієї інструкції
Мал. 5.16. Підключення до VPN сервера.
Мал. 5.17. Успішне підключення до VPN сервера.
Після успішного підключення до VPN сервера можна користуватися, потрібним користувачу, програмним забезпеченням.
Для видалення ПК «СТІКЗ» потрібно перейти в «Пуск → Все програми → Система тунелювання і криптозахисту (Клієнтська частина)» і вибрати програму «Видалити СТІКЗ (Клієнтська частина)» (Мал. 5.18). Другий варіант видалення через «Пуск → Панель управления → Програми и компоненти», там знайти програму «Система тунелювання і криптозахисту (Клієнтська частина)» і натиснути двічі лівою кнопкою миші, щоб запустити процес видалення (Мал. 5.19). Після запуску з’явиться програма «Видалення - Система тунелювання і криптозахисту (Клієнтська частина)», де потрібно натиснути так на підтвердження видалення, а також на підтвердження перезавантаження комп’ютера.
Мал. 5.18. Видалення ПК «СТІКЗ».
Мал. 5.19. Видалення ПК «СТІКЗ».