(Б-6) Управління майновим комплексом територіальної громади міста Києва : Об'єкти та система моделей міської території

https://data.kyivcity.gov.ua/ https://wiki-projects.kyivcity.gov.ua/pages/viewpage.action?pageId=29033748 Головна

  1. Міський територіально-господарський комплекс як об’єкт кадастрового обліку, моніторингу, планування й управління відображається в наступних взаємопов’язаних геоінформаційних моделях міста (див.

рис. 1): структурно-функціональній, кадастровій, інженерно-інфраструктурній, ресурсно-екологічній та базовій координатно-просторовій.

  1. Структурно-функціональна модель території є основою для інших комплексних моделей території, не обов’язково пов’язаних з нерухомістю. Структурно-функціональну модель формує і використовує у своїй діяльності Департамент  містобудування та архітектури.

Ця модель утворюється сукупністю таких субмоделей:

В структурно-функціональній моделі території фактично закріплено публічні права на земельні ресурси міста, які відіграють важливу роль в сучасній системі управління землекористуванням. image?w=643&h=291&rev=1&ac=1&parent=15SyYOeQt18I5wXjRI1yExy-r6a3l7VZQlxJyXV7Wwq4 Рис. 1. Структура комплексної інформаційної моделі міської території.

  1. Кадастрова (реєстраційно-правова) модель створюється в результаті діяльності Департаменту  земельних ресурсів, Департаменту містобудування та архітектури, Департаменту комунальної власності та КП Бюро технічної інвентаризації. В кадастровій моделі відображається інформація про об’єкти кадастрового обліку в аспекті правових процесів, зв’язаних з набуттям та передачею прав на нерухомість.

Основу цієї моделі складає інформація про іманентні (внутрішні) властивості об’єктів нерухомості, про права на ці об’єкти та про суб’єктів прав. Структурно в кадастровій модель виділяється сукупність таких логічно пов’язаних реєстрів:

Кадастрова модель є основою для проведення усіх операцій з нерухомістю, оподаткування, а також  є вихідною для аналізу стану використання та планування розвитку території.

  1. Інженерно-інфраструктурна модель має створюватися й вестися комунальними підприємствами і службами експлуатації інженерних мереж та містить:

Ця модель повинна забезпечувати як надійну експлуатацію об’єктів інженерної інфраструктури, так і оцінку фактичного стану інженерного забезпечення земельних ділянок та об’єктів нерухомості в залежності від їх функціонального використання. Просторове розміщення об’єктів міських інженерних мереж є підставою для встановлення сервітутів та обмежень на відповідних земельних ділянках.

  1. Комплексна ресурсно-екологічна модель містить дані, що агрегуються за функціональними групами, виходячи з таких функцій природно-ресурсного потенціалу:

Ресурсно-екологічна модель території створюються на основі інтегрування та аналітичної обробки даних з кадастрових та моніторингових систем та є важливою складовою системи інформаційної підтримки прийняття управлінських рішень.

  1. Єдиний базовий набір геопросторових даних ІАС «Майно» є базовою цифровою моделлю місцевості, що призначена для координатно-просторової прив’язки та геоінформаційного інтегрування усіх моделей міського територіально-господарського комплексу.
  2. До основних інформаційних ресурсів єдиної базової координатно-просторової моделі відноситься:
  1. Базовий план визначається як сукупність каркасних елементів території, до яких відносяться:

За топологією елементи каркасного плану формуються як векторна сегментно-вузлова модель, в якій кожний сегмент семантично однорідний, наприклад, є межею території підприємства зі смугою землевідведення залізниці, або є частиною берегової лінії та т. ін. Для кожного сегмента визначається та чергується природа його походження. Для суміжних сегментів обов’язковою вимогою є топологічна коректність вузлів.

  1. Базовому плану та реєстру вулиць та адрес в міській інфраструктурі геопросторових даних та в ІАС “Майно” надається статус офіційного відкритого загальноміського геоінформаційного ресурсу як основи для створення та інтегрування даних – єдиний портал геопросторових даних міста Києва (далі ЄПГД).