Blog from October, 2019

24 жовтня Громадська бюджетна комісія третього скликання проведе своє 15 засідання.

Засідання відбудеться о 15.00 24 жовтня 2019 року за адресою: вул. Хрещатик, 36, 5 поверх, кабінет 514.


Посилання: https://gb.kyivcity.gov.ua/news/show/24-veresnya-vidbudetsya-15-zasidannya-gbk

Порядок денний:

1. Про склад учасників та їх уповноважених представників, які мають право голосу та про наявність кворуму.

2.1.  Щодо затвердження доопрацювань системи ГБ;

2.2.  Розгляд звернення щодо зміни головного розпорядника бюджетних коштів за проектом №2069 «Мати героя: від болю до зцілення» ГБ-4;

2.3.  Інше.

Засідання транслюватиметься на каналі Київської міської ради - http://bit.ly/kmrvideo

Протоколи засідань ГБК-3 доступні у папці за посиланням: http://bit.ly/gbk3_protoРозпочав роботу MediaHub, створенний за кошти ГБ

У Київському палаці дітей та юнацтва з жовтня розпочав роботу відділ MediaHub, створенний за кошти громадського бюджету.

MediaHub - спільний проект ГБ та КПДЮ.

Професійні викладачі у сфері медіа поділяться своїм умінням та навичками зі всіма охочими.


Посилання: https://gb.kyivcity.gov.ua/news/show/u-kiyevi-zavdyaki-gb-navchatimut-mediynim-navichkam

Напрямки, за якими працюють гуртки:

  • сторітелінг (сценарна майстерність) - Афанасьєв Дмитро Воолодимирович;
  • звукорежисура - Чайка Євген Олександрович;
  • основи фотоарту - Шаповал Анастасія Олегівна;
  • комп’ютерна графіка та анімація - Шаповал Анастасія Олегівна;
  • ведення блогу - Петрова Ганна Олександрівна;
  • операторська майстерність - Шуміленко Олексій Васильович;
  • відеомонтаж - Шуміленко Олексій Васильович.

Заняття наповнені ґрунтовним змістом та візуалізацією. MediaHub знаходиться в аудиторії 129 Київського палацу дітей та юнацтва.

У Дніпровському районі реалізували ще два проекти ГБ

У Дніпровському районі реалізували ще два проекти-переможці "Громадського бюджету 3", а саме: №208 "Осучаснення садочка №452" та №253 "Ігровий дитячий майданчик".


Посилання: https://gb.kyivcity.gov.ua/news/show/u-dniprovskomu-rayoni-osuchasnili-sadochok-i-vstanovili-dityachiy-maydanchik

В рамках реалізації проекту №208 в дитячому садочку №452 по вул. Ентузіастів, 41/2 встановили навіс-альтанку. Навіс виготовлено з дерева, яке оброблено антисептичними засобами для збереження від плісняви та грибка.

З метою створення комфортних умов для ігор та дозвілля дітей Дніпровського району було реалізовано проект №253, який передбачав встановлення сучасного спортивно-ігрового дитячого майданчика по вул. Бойченка, 6. Новий дитмайданчик має: подвійну гойдалку, карусель, пісочницю та ігровий комплекс "Дві вежі". З метою забезпечення благоустрою території встановлено лавки зі спинкою та сміттєві урни.

Бібліотека ім. Тичини стала інклюзивною.

Центральна районна бібліотека ім. Тичини Дніпровського району завдяки Громадському бюджету перетворилася на сучаний багатофункціональний бібліотечний простір.


Посилання: https://gb.kyivcity.gov.ua/news/show/biblioteka-im-tichini-zavdyaki-gb-peretvorilasya-na-suchaniy-bagatofunkcionalniy-bibliotechniy-prostir

Крім здійсненого благоустрою території, ремонту та переформатування просторів, бібліотеку оснащено сучаснимм меблями та технічними засобами.

Це надає можливості для реалізації різноманітних креативних проектів та заходів.

Бібліотека стала безбар‘єрною та завдяки реалізації проекту ГБ дружньою для людей з вадами зору.

Люди ГБ: Влад Самойленко

Громадський бюджет – інструмент, який дає можливість розвивати місто за власними проектами. Владислав Самойленко є одним з міських активістів, хто втілює нові рішення для покращення транспортної інфраструктури Києва за допомогою Громадського бюджету. 

Безпека міста є одним із найважливіших напрямів розвитку і проєктів команди Владислава. Проєкти спрямовані саме на поліпшення умов безпечного пересування та підвищення комфорту. Свій перший проєкт Владислав подав у 2016 році. Він розпочав з вирішення проблеми освітлення пішохідної доріжки та запропонував встановити нові ліхтарі з енергоефективним LED-освітленням. 


Посилання: https://gb.kyivcity.gov.ua/news/show/rishennya-shcho-zminyuyut-bezpeku-ta-prostir-kiyeva

У 2017 році Владислав подав проєкт облаштування перших перехоплюючих велопаркінгів поруч з станціями метрополітену як тестовий, але такий що сприяє розвитку одного з невід’ємних елементів велоінфраструктури. Такий проєкт одночасно зменшує навантаження на транспортну мережу та забруднення навколишнього середовища, а також популяризує велокультуру та здоровий спосіб життя. Наразі паркінги встановлені біля 6 станцій метро. І паркінгами вже користуються! 

Маючи однодумців, був сенс створювати команду, разом з якою можливо подавати урбаністичні проекти. Тому у співавторстві з Вадимом Денисенком було подано проєкт про встановлення острівців безпеки там, де є місця концентрації ДТП або є небезпека переходити дорогу. Це важливий крок, адже тепер пішоходи зможуть безпечніше і комфортніше перетинати проїжджу частину і здійснити у разі необхідності зупинку на острівці безпеки.

У 2018 році Владислав та однодумці сформувались в команду Urban initiatives crew (UIC), яка продовжує ініціювати ряд проєктів. Таким чином команда подала 3 проєкти того року. Перший проєкт: встановлення делініаторів для смуг громадського транспорту аби уникнути порушень правил дорожнього руху. Виділені смуги досі не виконують своєї функції. Хоч цей проєкт і не набрав достатньої кількості голосів, але важливо було створити прецедент. Ця ідея зацікавила міську владу і у грудні 2018 було встановлено перші делініатори на вулиці Шота Руставелі, що значно поліпшило рух громадського транспорту на цій невеликій ділянці. 

Другий проєкт: облаштування антикишень – безпекових і антипаркувальних зон поруч з пішохідними переходами. У Києві не рідкість, коли водії авто запарковують місця поруч з наземними переходами. Це негативно впливає на можливість водія та пішохода бачити одне одного при наближенні до пішохідних переходів. За рахунок звільненого від автівок простору водії завчасно та краще бачитимуть пішоходів, які наближаються до переходів.

Третій проєкт команда подала в 2018 році – на посилення появи острівців безпеки, ще декілька нових локацій.

В 2019 році Владислав та команда UIC знову подали 3 проєкти. Першим з проектів було дооблаштування світлофорів для пішоходів та організація наземного пішохідного переходу на перехресті вул. Б. Хмельницького / Пушкінська та на пл. Л. Толстого. Метою проекту є поліпшити пішохідну з’єднаність та привабливість центральних вулиць для пішоходів та маломобільних груп населення.

«Ми апелюємо до перевіреної успішної практики і звісно ми намагаємось її адаптувати до наших умов. Наразі ми боремось за безбар’єрне середовище, хоча б в центральній частині міста», - пояснює Владислав.

Другим проєктом команди було розміщення розкладів транспорту на зупинках задля покращення обізнаності пасажирів щодо наявних транспортних послуг. Такий розклад є доступним усім людям, а також дешевим ефективним рішенням нагальної проблеми порівняно з інсталяцією електронних табло на зупинках. 

Третім проєктом команди була ідея облаштувати безпечні маршрути до школи №15, який полягав в тому, щоб школярі змогли вільно і в повній безпеці дістатись з дому на навчання на тих ділянках, які пропонувалось експертами поліпшити.

«Цього року не вдалося перемогти з цими трьома проектами, це змусило нас переосмислити агітаційні кампанії. Але нас не зупинити і ми знаходимо інші можливості для адвокації та реалізації ініціатив, які змінюють наш простір, створювати позитивні прецеденти щоб місто ставало безпечнішим та зручнішим», - каже Владислав.

Робоча група по е-системі ГБ

При Департаменті інформаційно-комунікаційних технологій КМДА наказом №46  від 23.08.2019 створено робочу групу з питань функціонування електронної системи Громадський бюджет Київ.


Посилання: https://gb.kyivcity.gov.ua/news/show/stvoreno-robochu-grupu-po-elektronniy-sistemi-gb

Документ про створення http://bit.ly/31Peis4

Про заплановані засідання робочої групи буде повідомлено в найближчий час.

Під час Kyiv Smart City Forum 2019 вручили відзнаки Київського міського голови активним учасникам реалізації Громадського бюджету у столиці. Нагороди вручив заступник голови КМДА Валентин Мондриївський.

«Громадський бюджет – це унікальний інструмент взаємодії влади з громадою, спільна мета яких розвивати місто. Цього року маємо рекордну кількість переможців – 554 проекти на суму 160 млн грн. Загалом за проекти Громадського бюджету проголосували 191 712 осіб, які віддали 654 651 голос. Ці цифри мені говорять про непереборне бажання містян змінювати місто на краще – і авторів проектів, і тих, хто за них активно голосує. Впевнений, із такою активною громадою ми зможемо здолати усі перепони на шляху реалізації проектів ГБ», – зазначив Валентин Мондриївський.


Посилання: https://gb.kyivcity.gov.ua/news/show/uchasnikam-gb-vruchili-vidznaki-mera

Зокрема, відзнаки отримали: лідери команд, представники Громадської бюджетної комісії та Міської робочої групи з питань Громадського бюджету, волонтери школи Громадського бюджету, представники ІТ-команди та організатори інформаційно-просвітницької кампанії Громадського бюджету, представники розпорядників бюджетних коштів, відповідальних за реалізацію проектів ГБ.

Загалом автори отримали дві Почесні грамоти Київського міського голови, 143 подяки Київського міського голови та 78 Вітальних листів голови КМДА.